Targi Polagra-Premiery i Pro-Horti zakończone

W niedzielę, 14 lutego, zakończyły się trwające cztery dni Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra-Premiery oraz Salon Kontraktacji Ogrodniczych Pro-Horti. To największa polska impreza skupiająca producentów, sadowników, warzywników, specjalistów i praktyków branży rolniczej oraz ogrodniczej całej Europy. W tym roku do Poznania zawitało ponad 300 wystawców i firm reprezentowanych nie tylko z Polski, ale również Austrii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Słowenii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Węgier i Włoch.

W targach uczestniczyły również firmy z poza Europy, reprezentujące takie kraje jak: Indie oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zaprezentowano ponad 200 rynkowych nowości – zarówno z rynku maszyn i urządzeń, jak i najnowszych rozwiązań technicznych oraz technologicznych branży.

Targi Polagra-Premiery rokrocznie przyciągają tysiące fascynatów nowych technologii oraz rolników chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu rozwoju produkcji i przetwórstwa. To doskonałe miejsce na dyskusję i wymianę doświadczeń, ale również niezwykle cenne źródło wiedzy na temat najnowszych trendów w sektorze. W tym roku do stolicy Wielkopolski zjechało ponad 40 tysięcy profesjonalnych zwiedzających.

Szeroka oferta targów obejmowała wszystkie sektory rolnictwa. Od ciągników i kombajnów, przez wielozadaniowe siewniki i przyczepy, aż po chemię i nawozy. Zróżnicowanej ekspozycji targów Polagra-Premiery oraz Pro-Horti towarzyszyły liczne wydarzenia dodatkowe m.in. Forum Producentów Rzepaku, Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy, seminaria na temat środków ochrony roślin czy nowości w agrotechnice sadowniczej.

Następna edycja targów Polagra-Premiery za dwa lata – 9-12.02.2012. Zapraszamy!