Targi Kielce zapraszają na AGROTECH 2012

Największe i najchętniej odwiedzane targi rolnicze w Polsce już od 16 marca (16-18 marca 2012). Już na dwa miesiące przed targami zarezerwowana powierzchnia targów równa była powierzchni całej wystawy z 2011 roku, a to oznacza, że padł kolejny rekord. AGROTECH 2012 znacznie przekroczył 50 tysięcy metrów kwadratowych i jest o 10% większy niż rok wcześniej.

Wystawa zajmie wszystkie 7 hal wystawienniczych, teren zewnętrzny i specjalnie wybudowane 4 hale namiotowe o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Ich budowa rozpocznie się już 27 lutego. Ze względu na rozmiar imprezy powstaną również specjalne nowe miejsca parkingowe wokół Targów Kielce. W targach udział weźmie ponad 500 wystawców z 15 krajów z całego świata: Czech, Holandii, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Polski, Danii, Ukrainy, Litwy, Irlandii, Włoch, Francji, Słowenii, a nawet Korei Południowej i po raz pierwszy z RPA. Wizytę na targach zapowiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, który objął je honorowym patronatem.

Na terenie Targów Kielce powstanie również profesjonalne studio telewizyjne, w którym swoją siedzibę będzie mieć TVR czyli pierwsza telewizja rolnicza, która dostępna jest m.in. na platformach Cyfra +, Cyfrowy Polsat czy N.

AGROTECH to jedna z największych w Europie, a z pewnością największa w Polsce, impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Odwiedzają ją rolnicy z całego kraju i państw ościennych, kontrahenci, eksperci zajmujący się techniką rolniczą, attache rolni akredytowani w Polsce oraz studenci i uczniowie szkół rolniczych. Wiele z kilku tysięcy prezentowanych maszyn to światowe premiery na rynku polskim, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w polskim rolnictwie. Wystawie towarzyszy wiele ważnych ogólnopolskich wydarzeń. Wśród nich między innymi wyłonienie Maszyny Rolniczej Roku, wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W halach znajdują się również stoiska konsultacyjne dla rolników i hodowców, gdzie specjaliści odpowiadają nawet na te najtrudniejsze pytania. Te targi to po prostu dobra marka i chcąc być na bieżąco trzeba przyjechać do Kielc.

Imponująco zapowiadają się również targi LAS-EXPO. Na wystawie prezentowane są nie tylko narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporciei obróbce drewna, ale i środki ochrony lasu przed szkodnikami, mapy oraz zaawansowane systemy informatyczne. Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań najlepszych specjalistów – pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego. Wystawie towarzyszą dynamiczne pokazy maszyn, ale także branżowe spotkania i konferencje. W tym roku, 16 i 17 marca, odbędą się warsztaty organizowane przez Oficynę Wydawniczą OIKOS, wydawcę takich branżowych tytułów jak np.: Agromechanika, Drwal czy Las Polski.

Honorowy patronat nad wystawą objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych w Warszawie oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych w Gołuchowie.
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO w 2010 roku awansowały na pierwsze miejsce listy najchętniej odwiedzanych imprez targowych w Polsce. Według danych z raportu Polskiej Izby Przemysłu Targowego wystawy odwiedziło 41 447 osób. Na drugim miejscu znalazła się Poznańska Budma, a na trzecim także poznańskie Targi Edukacyjne. W 2011 roku imprezy te pobiły kolejny rekord i zanotowały ponad 50 000 tysięcy gości, stając się najchętniej odwiedzaną wystawą w historii Targów Kielce.
Zapraszamy do Targów Kielce od 16 do 18 marca.