Targi Ferma w Łodzi

ATLAS ARENA to miejsce, gdzie po raz trzeci gościć będą Międzynarodowe Targi FERMA. W tym roku pierwszy raz organizatorem „Fermy” będzie firma DLG AgroFood Sp. z o.o., która w dniu 1 sierpnia 2013 roku zakupiła projekt od pomysłodawcy tej imprezy Pana Stanisława Brodziaka.

Podczas FERMY 2014 ponad 220 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje bogatą ofertę wszystkiego co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także  ciągniki.
Organizator przewiduje ponad 25 000 zwiedzających: hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski. 
Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W 17-letniej historii imprezy co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna, gdzie wygłoszonych zostanie 50 referatów moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski, prof. Z. Pejsak. prof. J. Twardoń, prof. A. Rutkowski, czy prof. W. Nowak. 
W ramy konferencji podobnie jak w poprzedniej edycji targów, wpisuje się nowatorski program dla hodowców bydła i producentów mleka „Zdrowa Krowa”, który przedstawi Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim. 
W tym roku odbędą się również debaty – okrągły stół – poruszające tematy niezwykle istotne dla każdego hodowcy. Pierwsza z nich to: „Co oznacza zniesienie kwot mlecznych dla polskich producentów mleka – szanse i zagrożenia dla Polski i branży mleczarskiej”. Tematyka ta jest szczególnie istotna w czasie kiedy panuje tak dobry nastrój wśród producentów mleka ze względu na rosnące od ubiegłego roku ceny mleka. Druga: „Regulacje prawne w zakresie stosowania leków weterynaryjnych w chlewni – jak zachować zdrowy rozsądek” i trzecia, na którą zaproszony został Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: „Nowy PROW, polityka rolna oraz rozwój obszarów wiejskich w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-20”.
Tradycją FERMY stał się, co roku budzący wielkie zainteresowanie i emocje, konkurs dla zwiedzających, w którym przybyli do Atlas Areny hodowcy mają szansę każdego dnia wygrać laptopy i tablety fundowane przez Organizatora oraz niespodzianki przygotowane przez Wystawców. 
Podczas targów spróbować będzie można doskonałych polskich serów oraz wędlin na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny.
Wychodząc naprzeciw potrzebom wystawców i zwiedzających w wyniku dynamicznego rozwoju Targów FERMA, w 2015 roku odbędą się one w nowym obiekcie wystawienniczym EXPO ŁÓDŹ. 
Zapraszamy do Łodzi, do Hali Atlas Arena w dniach 28 lutego – 2 marca 2014!
(mat)