fbpx

Targi Agrotech – otwarte

Dokładnie o godzinie 10.00 odbyło się oficjalne otwarcie XIII edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech i VII Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las – Expo.

Targi zgromadziły 392 wystawców z 13 krajów. Tradycyjnie targom towarzyszą seminaria i konferencje branżowe, które rozpoczęły się już wczoraj w Centrum Biznesu. Uroczystego otwarcia Targów dokonał wicemarszałek Jarosław Kalinowski. Jutro Targi Agrotech odwiedzi wicepremier Andrzej Lepper.

Podczas uroczystości otwarcia, prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń, dokonał odsłonięcia nowego loga Targów. Logo zaprojektowane jest na podstawie bramy wjazdowej targów Kielce. W nawiązaniu z poprzednim znakiem graficznym, projektanci pozostawili w nim charakterystyczną różową kulę – symbolizującą wschód słońca.Jesteśmy firmą dynamiczną, przed którą stoi jeszcze wiele wyzwań. Tak też chcemy być postrzegani na rynku – powiedział przed prezentacją nowego loga, Andrzej Mochoń prezes Targów Kielce (patrz zdjęcie).

Po raz pierwszy w tym roku organizatorem Agrotechu jest miasto Kielce, które przejęło spółkę Targi Kilece od Międzynarodowych Targów Poznańskich jako właściciel strategicznym. W związku z tym szykują się nowe inwestycje na terenie targów. Zostało ujęte to w programie wsparcia Polski Wschodniej. Program realizowany jest przez władze wojewódzkie i miejske. W założeniu jest budowa nowych dróg dojazdowych na teren Targów, parkingu wielopoziomego oraz nowej hali wystawowej. Koszt planowanych inwestycji osculuje na poziomie 100 mln złotych.

W uroczystości, oprócz m.in. marszałka Kalinowskiego, przedstawicieli izb rolniczych, wziął udział również wiceminister rolnictwa Marek Chrapek.Dziś wieczorem w Centrum Biznesu – Exbud Skanska S.A. odbędzie się gala wystawców, wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz medali i wyróżnień TK połączone z rozstrzygnięciem konkursu Maszyna Rolnicza Roku 2007″.

MS
Foto: Alan

N”

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.