Tania administracja

Urząd Marszałkowski w Łodzi znalazł w czołówce urzędów najmniej wydających na administrację. W ogólnopolskim rankingu na najtańszy urząd, w kategorii województwa”, uplasował się na czwartym miejscu. Pierwsze miejsce zajął Śląsk.”

Nagrodzone samorządy są wyłaniane poprzez wszechstronny ranking, organizowany przez tygodnik samorządowy Wspólnota”, prowadzony już od kilku lat przez profesora Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to wyróżnienie dla tych jednostek samorządowych, które wykazują najniższe wydatki na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca.
– Dane w rankingu pochodzą ze sprawozdań budżetowych z roku 2004 r. Zestawienie obejmuje tylko wydatki bieżące, a więc nie uwzględnia inwestycji na przykład w nowe siedziby urzędów gminnych. Ale wydatki bieżące obejmują także tzw. bieżące remonty urzędów samorządowych, które w niektórych przypadkach znacząco wpływają na końcowy wynik – mówi Marcin Nowicki , rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi
Rozstrzygnięcie Rankingu odbyło się środę(21 czerwca) na Uroczystej Gali w Zamku w Niepołomicach koło Krakowa, podczas I Ogólnopolskiego Zjazdu Sekretarzy Samorządów Gminnych i Powiatowych.

WOC

<Wyniki rankingu 2004:
1.WOJ. ŚLĄSKIE
2.WOJ. WIELKOPOLSKIE
3.WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
4.WOJ. ŁÓDZKIE
5.WOJ. MAŁOPOLSKIE
6.WOJ. PODKARPACKIE
7.WOJ. POMORSKIE
8.WOJ. LUBELSKIE
9.WOJ. MAZOWIECKIE
10.WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIE
11.WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE
12.WOJ. LUBUSKIE
13.WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
14.WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
15.WOJ. PODLASKIE
16.WOJ. OPOLSKIE “

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności