fbpx
Strona głównaPozostałeTania administracja

Tania administracja

Urząd Marszałkowski w Łodzi znalazł w czołówce urzędów najmniej wydających na administrację. W ogólnopolskim rankingu na najtańszy urząd, w kategorii województwa”, uplasował się na czwartym miejscu. Pierwsze miejsce zajął Śląsk.”

Nagrodzone samorządy są wyłaniane poprzez wszechstronny ranking, organizowany przez tygodnik samorządowy Wspólnota”, prowadzony już od kilku lat przez profesora Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to wyróżnienie dla tych jednostek samorządowych, które wykazują najniższe wydatki na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca.
– Dane w rankingu pochodzą ze sprawozdań budżetowych z roku 2004 r. Zestawienie obejmuje tylko wydatki bieżące, a więc nie uwzględnia inwestycji na przykład w nowe siedziby urzędów gminnych. Ale wydatki bieżące obejmują także tzw. bieżące remonty urzędów samorządowych, które w niektórych przypadkach znacząco wpływają na końcowy wynik – mówi Marcin Nowicki , rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi
Rozstrzygnięcie Rankingu odbyło się środę(21 czerwca) na Uroczystej Gali w Zamku w Niepołomicach koło Krakowa, podczas I Ogólnopolskiego Zjazdu Sekretarzy Samorządów Gminnych i Powiatowych.

WOC

<Wyniki rankingu 2004:
1.WOJ. ŚLĄSKIE
2.WOJ. WIELKOPOLSKIE
3.WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
4.WOJ. ŁÓDZKIE
5.WOJ. MAŁOPOLSKIE
6.WOJ. PODKARPACKIE
7.WOJ. POMORSKIE
8.WOJ. LUBELSKIE
9.WOJ. MAZOWIECKIE
10.WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIE
11.WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE
12.WOJ. LUBUSKIE
13.WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
14.WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
15.WOJ. PODLASKIE
16.WOJ. OPOLSKIE “

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]