fbpx
Strona głównaWiadomościTak wyglądają ukraińskie pola na terenach działań wojennych

Tak wyglądają ukraińskie pola na terenach działań wojennych [video]

Według wstępnych danych, plony na Ukrainie w tym sezonie zmniejszą się o ok. 20-30 proc. Po pierwsze część gruntów pozostanie nieobsiana, po drugie zaś działania wojenne uniemożliwiają chociażby nawożenie czy ochronę roślin w pełnym zakresie.

Naszą uwagę zwrócił jeden z filmów wykonanych dronem, opublikowany przez bardzo popularnego ostatnio specjalistę do spraw wojskowości, Jarosława Wolskiego. Poza skutecznym działaniem ukraińskiej artylerii obrazuje on skalę zniszczeń, jakie dotknęły pola uprawne w wyniku działań wojennych, jak choćby zniszczone zasiewy w wyniku przejazdu ciężkiego sprzętu.

– Najtrudniejsza sytuacja jest w obwodach czasowo okupowanych i gdzie trwają aktywne działania wojenne: ługańskim, donieckim, zaporoskim i chersońskim. Obecnie prognoza jest tam mniej pozytywna – siew może się tam odbywać w pesymistycznym scenariuszu tylko w 30-40 proc. – stwierdził Taras Wysocki, wiceminister w ukraińskim resorcie rolnictwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.