fbpx
Strona głównaTechnikaTak działa jedna z najnowocześniejszych fabryk maszyn rolniczych w Europie. Z wizytą...

Tak działa jedna z najnowocześniejszych fabryk maszyn rolniczych w Europie. Z wizytą w Samaszu [video]

Samasz jest największym w Polsce producentem maszyn zielonkowych, którego miesięczna produkcja dochodzi obecnie do nawet 900 szt. maszyn, ale firma dzięki realizowanej obecnie rozbudowie będzie produkować jeszcze więcej.

Firma realizuje produkcję w zakładzie w Zabłudowie na 15 nawach produkcyjnych, których łączna powierzchnia to 2,6 ha pod dachem. W samym tylko Zabłudowie zatrudnienie znajduje ponad 900 pracowników, a jeśli doliczyć kooperantów w zakresie obróbki m.in. skrawaniem to liczba ta oscyluje w granicach 1000 osób.

Na chwilę obecną firma jest w trakcie realizacji inwestycji o powierzchni 4 tys. m2 co ma w rezultacie pozwolić na powiększenie powierzchni produkcyjnej pod dachem do blisko 3 ha. Inwestycja przyczyni się do jeszcze sprawniejszego procesu produkcji i pozwoli na zwiększenie mocy wytwórczych.

Samasz bardzo dużą wagę przykłada do kontroli jakości i to nie tylko gotowych już maszyn które schodzą z linii produkcyjnej, ale również sprawdzania poszczególnych komponentów takich jak np. piasty stanowiące bardzo istotne elementy konstrukcyjne maszyn, już na samym wejściu na linię produkcyjną.

Wszystkie te elementy, czyli wysoka jakość i sprawność produkcji nie były by możliwe bez zastosowania w firnie m.in. elementów sprawdzających i kontrolujących proces produkcyjny. Dział kontroli jakości Samaszu opracował np. specjalną aplikację, która pozwala wychwycić ewentualne problemy z jakością i dzięki zbieranym danym je przeanalizować i znaleźć źródło problemu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.