Szybsze i wydajniejsze żniwa dzięki aplikacji CLAAS na smartfon

Aplikacja The Farm Scout zaprojektowana przez CLAAS dostępna jest do ściągnięcia już od lipca 2017 na systemy Android oraz iOS, idealnie na czas żniw. Dzięki niej, użytkownicy mogą w dowolnym momencie, korzystając z okienek aplikacji, organizować pracę w swoim gospodarstwie, uzyskać optymalne efekty pracy oraz informować swój zespół o ważnych zadaniach, które pozostały jeszcze do wykonania.

Podstawowym celem aplikacji Farm Scout jest polepszenie komunikacji w gospodarstwie. Wszyscy pracownicy mogą komunikować się między sobą dzięki aplikacji, niezależnie, w której części farmy się znajdują, sprawdzać pokonane dystanse czy już wykonane lub czekające jeszcze na nich zadania.

Na pytania typu „Czy masz wystarczającą ilość paliwa w baku?” czy proste „Gdzie jesteś?”, można już teraz odpowiedzieć sobie samemu, sprawdzając interesujące nas kwestie w aplikacji. Nie ma dłużej potrzeby wykonywania rozmów telefonicznych, ponieważ aplikacja daje możliwość planowania sposobu prowadzenia gospodarstwa, które dzięki temu może reagować szybko i elastycznie na sytuacje takie, jak zmiana pogody.

Firma CLAAS popatrzyła szeroko na potrzeby dzisiejszego gospodarstwa i wyszła poza granicę swoich fabryk podczas rozwijania aplikacji angażując rolników, prowadzących własne gospodarstwa, w tworzenie tego narzędzia, aby mieć pewność, iż aplikacja Farm Scout została zaprojektowania zgodnie z ich wymaganiami i potrzebami.

Źródło: CLAAS