Szybsze kredyty z ARiMR

InfoScope S.A. polska spółka technologiczna oferująca systemy i usługi informatyczne m.in. dla przemysłu paliwowego, budowlanego oraz bankowego, podpisała umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na zakup usługi Utrzymania oraz Modyfikacji systemu monitorowania kredytów inwestycyjnych z dopłatami ARiMR.

Wartość kontraktu to blisko 4,5 mln złotych. Podpisana umowa to wynik wygranej InfoScope w postępowaniu przetargowym. InfoScope zrealizuje projekt samodzielnie.
Ten kontrakt pokazuje, że rynkowa pozycja InfoScope stale rośnie i potrafimy samodzielnie realizować bardzo złożone projekty, zarówno dla największych instytucji państwowych jak i firm prywatnych. To efekt ogromnego doświadczenia naszego zespołu i nastawienia na realizowanie potrzeb klienta” – powiedział Marcin Giedroyć, prezes zarządu InfoScope.  
W ramach prowadzonych prac InfoScope dokona modyfikacji obecnego systemu SI-Agencja*KI, polegających na  zapewnieniu rozwoju Systemu Informatycznego zgodnie z wymaganiami ARiMR. Korzyścią biznesową jest zapewnienie ARiMR możliwości pełnego i sprawnego korzystania z Systemu Informatycznego dostosowanego do zmieniających się warunków realizacji zadań przez ARiMR. Spółka będzie też nadzorowała funkcjonowanie systemu i zapewni jego bieżącą obsługę. Umowę zawarto na okres 38 miesięcy.  
Dzięki wprowadzanym modyfikacjom, tworzeniu dodatkowego oprogramowania i stałemu wsparciu specjalistów InfoScope, możliwe będzie jeszcze szybsze i dokładniejsze przetwarzanie informacji w systemie, odpowiedzialnym m.in. za obsługę wniosków i monitoring już przyznanych dopłat. To bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ dopłaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W samym tylko 2012 roku wartość udzielonych kredytów z dopłatami ARiMR wyniosła ok. 3 miliardy złotych.
System SI-Agencja*KI służy do monitorowania dopłat do oprocentowania kredytów inwestycyjnych dla rolnictwa. Program udzielania tych dopłat stanowi ustawową działalność ARiMR i jest realizowany już od kilkunastu lat. Kredyty, do których stosowane są dopłaty Agencji, udzielane są na okres od kilku do 20 lat. Elektroniczna forma sprawozdań, obsługiwana przez system SI-Agencja*KI, obowiązuje od ponad  dziesięciu lat (od 2000 r.).
(mat)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności