Szkolenia z BHP w rolnictwie

Rusza Akademia Rolnika – program edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących przyszłych rolników.

3M kompleksowo podchodzi do tematu BHP w obszarze rolnictwa. Jedną z jej działalności w tym zakresie jest również program edukacyjny – Akademia Rolnika. Akcja, która ruszy już jesienią, skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących przyszłych pracowników sektora rolnego.
Zawód rolnika jest w sposób szczególny obarczony bardzo dużą liczbą zagrożeń. Wyjątkowy stopień niebezpieczeństwa tego zawodu potwierdzają również statystyki. Tylko w zeszłym roku, w sektorze rolnym zgłoszono ponad 21 tysięcy wypadków. Jak wynika z badań 3M, w porównaniu do osób pracujących w innych branżach,  pracownicy rolnictwa czują się najmniej bezpiecznie. Elementy, które według nich mogą podnieść bezpieczeństwo w pracy to stosowanie się do zasad bhp – aż 9 na 10 pracowników rolnictwa dostrzega potrzebę odpowiedniego zachowania w pracy, a dla połowy z nich ważny jest odpowiedni i wysokiej jakości sprzęt oraz szkolenia z zakresu BHP.

Rolnicy sami dostrzegają potrzebę edukacji na temat niebezpieczeństw i zapobiegania im. Dlatego też w zeszłym roku firma 3M uruchomiła kampanię „Chroń Swój Świat”, która ma na celu promocję przestrzegania zasad bezpieczeństwa pracy. – Akademia Rolnika to program edukacyjny skierowany do przyszłych ekspertów przemysłu rolniczego. W ramach niej, adepci szkół rolniczych dowiedzą się, jak podczas swojej pracy dbać o siebie oraz swoich bliskich i współpracowników. To, co będzie ją wyróżniać, to połączenie nauki z praktyką i zabawą. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą pamiętać o zasadach BHP i dbać o swoje bezpieczeństwo – mówi Bogumiła Styś, marketing coordinator z 3M.
Akademia Rolnika to kampania edukacyjna skierowana do szkół ponadgimnazjalnych kształcących przyszłych pracowników sektora rolniczego. Na jej potrzeby, specjaliści ds. BHP z Działu Badań i Rozwoju 3M opracowali dedykowane materiały edukacyjne. Będą one udostępnione nauczycielom i uczniom szkół ponadgminazjalnych kształcących przyszłych rolników oraz Centrom Doskonalenia Zawodowego. Pakiety będą obejmować zestawy pokazowe środków ochrony indywidualnej, specjalny podręcznik oraz materiały multimedialne. Będą one zawierać informacje o podstawowych zagrożeniach występujących podczas pracy w sektorze rolnym, możliwych do zastosowania typach środków ochrony indywidualnej, a także wpływie na zdrowie rolnika środków ochrony roślin, nawozów czy hałasu w sytuacji niestosowania środków ochrony indywidualnej.
Więcej informacji o kampanii znajduje się na stronie www.chronswojswiat.pl w zakładce Akademia Rolnika.

Renata Struzik, źródło: 3M

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności