fbpx

Szczyt Hodowlany we Francji

SZCZYT HODOWLANY – najważniejsze europejskie spotkania specjalistów branży hodowlanej – to jedna z największych międzynarodowych imprez targowych wyspecjalizowanych w produkcji zwierzęcej. W dniach od 2 do 4 października 2008 tereny wystawowe o powierzchni 150 000 m2 w Clermont- Ferrand (Francja) gościć będą 1 100 wystawców i 75 000 związanych z tą branżą zwiedzających, a wśród nich 2 000 gości zagranicznych z 60 krajów.

Podczas najbliższej, 17-tej już edycji, gościem honorowym targów będzie Rumunia. Każdego roku SZCZYT HODOWLANY odnotowuje wzrost liczby zagranicznych gości. Tym razem weźmie w nim udział 350 wystawców zagranicznych z około trzydziestu krajów świata, reprezentujących wszystkie dziedziny hodowli.

Samasz loteria - baner

Odbywający się w samym sercu Masywu Centralnego, w największym europejskim regionie hodowli bydła mięsnego, SZCZYT HODOWLANY jest biznesowym forum, w którym pierwszoplanowe miejsce zajmują prezentacje zwierząt. Na targach obecnych będzie ponad 1800 zwierząt o bardzo wysokiej wartości hodowlanej : 1100 sztuk bydła (22 ras francuskich i europejskich), 400 sztuk owiec (26 ras), 300 koni (16 ras)…

Najważniejsze wydarzenia edycji 2008
Trzy duże wystawy hodowlane organizowane podczas targów. Krajowa wystawa hodowlana bydła rasy Aubrac – Od 10 lat, rasa Aubrac odnotowuje duży wzrost pogłowia i zasięgu terytorialnego (54 000 sztuk krów w roku 1988, a w roku 2007 już 135 000). Rasa uświetni SZCZYT HODOWLANY prezentując na swojej wystawie 400 najlepszych zwierząt. W programie znajdą się : ocena rozmaitych kategorii zwierząt na ringu, aukcja najlepszych buhajów i jałówek, prezentacja systemu selekcji tej rasy.

Krajowa wystawa hodowlana owiec rasy Charollaise – Zaprezentowanych zostanie 120 zwierząt ubiegających się o nagrody w rozmaitych kategoriach, będzie też przyznany tytuł championa i championki oraz nagroda za całokształt osiągnięć.

Międzyregionalna wystawa hodowlana rasy Holstein – Będzie to główne forum spotkań dla branży bydła mlecznego z południowej Francji. SZCZYT HODOWLANY gościć będzie wielką międzyregionalną wystawę hodowlaną tej najważniejszej francuskiej rasy mlecznej. Wystawa, zorganizowana przez Federację hodowców bydła rasy Holstein z Masywu Centralnego, przedstawi 150 zwierząt z dwóch regionów : regionu Rodan-Alpy i z południowej Francji oraz Pirenejów.

Należy odnotować, że w tym roku wszystkie ringi zostaną wyposażone w ogromne telebimy w celu zapewnienia wszystkim obecnym śledzenia oglądania konkursów.

Jeszcze większa liczba wizyt w gospodarstwach hodowlanych dla zagranicznych gości
SZCZYT HODOWLANY, odbywający się w samym centrum obszaru hodowli i kolebce najważniejszych ras mięsnych, zaoferuje zagranicznym gościom zwiedzanie gospodarstw i spotkania z hodowcami. Od czasu wprowadzenia ich do programu imprezy, wizyty w gospodarstwach nadal budzą duże zainteresowanie. W tym roku zaplanowano zwiedzanie gospodarstw hodowlanych bydła ras Charolaise, Limousine, Aubrac, Salers, Holstein, Montbéliarde, a także hodowli owiec i stacji unasienniania. W sumie, w ciągu 3 dni zorganizowanych zostanie około dziesięciu wizyt w gospodarstwach. Wizyty te trwają pół dnia, są nieodpłatne i odbywają się z udziałem zootechnika i tłumacza towarzyszącego.

Forum wymiany
Co roku liczniejsze, spotkania dla biznesu i specjalistów odbywają się w Cenrum Konferencyjnym. Należy też odnotować tradycyjnie odbywające się Międzynarodowe Seminarium specjalistów hodowli bydła INTERBEV, w tym roku poświęcone  Produkcji bydła w Europie i jej dobrych perspektyw pomimo trudnej koniunktury ” oraz konferencję Francuskiego Instytutu Hodowli na temat ” Działań i doradztwa w zakresie budynków “. Wiele innych konferencji zostanie też zorganizowanych z inicjatywy wystawców i podmiotów branzy hodowlanej (program w przygotowaniu).
Nadal równie bogaty, program imprez towarzyszących dla specjalistów obejmuje rozmaite konkursy z nagrodami : słynne ” Złote Szczyty ” (“”Sommets dOr””) – konkurs innowacji technicznych dla wystawców,Trophée des Massifs”” – konkurs oceny zwierząt przez studentów oraz konkurs produktów spożywczychFermiers dOr””.

opr. MS/Wrrp.pl
źródło:Strona internetowa imprezywww.sommet-elevage.fr

N”

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.