fbpx
Strona głównaPozostałeSzczyt Hodowlany we Francji

Szczyt Hodowlany we Francji

SZCZYT HODOWLANY – najważniejsze europejskie spotkania specjalistów branży hodowlanej – to jedna z największych międzynarodowych imprez targowych wyspecjalizowanych w produkcji zwierzęcej. W dniach od 2 do 4 października 2008 tereny wystawowe o powierzchni 150 000 m2 w Clermont- Ferrand (Francja) gościć będą 1 100 wystawców i 75 000 związanych z tą branżą zwiedzających, a wśród nich 2 000 gości zagranicznych z 60 krajów.

Podczas najbliższej, 17-tej już edycji, gościem honorowym targów będzie Rumunia. Każdego roku SZCZYT HODOWLANY odnotowuje wzrost liczby zagranicznych gości. Tym razem weźmie w nim udział 350 wystawców zagranicznych z około trzydziestu krajów świata, reprezentujących wszystkie dziedziny hodowli.

Odbywający się w samym sercu Masywu Centralnego, w największym europejskim regionie hodowli bydła mięsnego, SZCZYT HODOWLANY jest biznesowym forum, w którym pierwszoplanowe miejsce zajmują prezentacje zwierząt. Na targach obecnych będzie ponad 1800 zwierząt o bardzo wysokiej wartości hodowlanej : 1100 sztuk bydła (22 ras francuskich i europejskich), 400 sztuk owiec (26 ras), 300 koni (16 ras)…

Najważniejsze wydarzenia edycji 2008
Trzy duże wystawy hodowlane organizowane podczas targów. Krajowa wystawa hodowlana bydła rasy Aubrac – Od 10 lat, rasa Aubrac odnotowuje duży wzrost pogłowia i zasięgu terytorialnego (54 000 sztuk krów w roku 1988, a w roku 2007 już 135 000). Rasa uświetni SZCZYT HODOWLANY prezentując na swojej wystawie 400 najlepszych zwierząt. W programie znajdą się : ocena rozmaitych kategorii zwierząt na ringu, aukcja najlepszych buhajów i jałówek, prezentacja systemu selekcji tej rasy.

Krajowa wystawa hodowlana owiec rasy Charollaise – Zaprezentowanych zostanie 120 zwierząt ubiegających się o nagrody w rozmaitych kategoriach, będzie też przyznany tytuł championa i championki oraz nagroda za całokształt osiągnięć.

Międzyregionalna wystawa hodowlana rasy Holstein – Będzie to główne forum spotkań dla branży bydła mlecznego z południowej Francji. SZCZYT HODOWLANY gościć będzie wielką międzyregionalną wystawę hodowlaną tej najważniejszej francuskiej rasy mlecznej. Wystawa, zorganizowana przez Federację hodowców bydła rasy Holstein z Masywu Centralnego, przedstawi 150 zwierząt z dwóch regionów : regionu Rodan-Alpy i z południowej Francji oraz Pirenejów.

Należy odnotować, że w tym roku wszystkie ringi zostaną wyposażone w ogromne telebimy w celu zapewnienia wszystkim obecnym śledzenia oglądania konkursów.

Jeszcze większa liczba wizyt w gospodarstwach hodowlanych dla zagranicznych gości
SZCZYT HODOWLANY, odbywający się w samym centrum obszaru hodowli i kolebce najważniejszych ras mięsnych, zaoferuje zagranicznym gościom zwiedzanie gospodarstw i spotkania z hodowcami. Od czasu wprowadzenia ich do programu imprezy, wizyty w gospodarstwach nadal budzą duże zainteresowanie. W tym roku zaplanowano zwiedzanie gospodarstw hodowlanych bydła ras Charolaise, Limousine, Aubrac, Salers, Holstein, Montbéliarde, a także hodowli owiec i stacji unasienniania. W sumie, w ciągu 3 dni zorganizowanych zostanie około dziesięciu wizyt w gospodarstwach. Wizyty te trwają pół dnia, są nieodpłatne i odbywają się z udziałem zootechnika i tłumacza towarzyszącego.

Forum wymiany
Co roku liczniejsze, spotkania dla biznesu i specjalistów odbywają się w Cenrum Konferencyjnym. Należy też odnotować tradycyjnie odbywające się Międzynarodowe Seminarium specjalistów hodowli bydła INTERBEV, w tym roku poświęcone  Produkcji bydła w Europie i jej dobrych perspektyw pomimo trudnej koniunktury ” oraz konferencję Francuskiego Instytutu Hodowli na temat ” Działań i doradztwa w zakresie budynków “. Wiele innych konferencji zostanie też zorganizowanych z inicjatywy wystawców i podmiotów branzy hodowlanej (program w przygotowaniu).
Nadal równie bogaty, program imprez towarzyszących dla specjalistów obejmuje rozmaite konkursy z nagrodami : słynne ” Złote Szczyty ” (“”Sommets dOr””) – konkurs innowacji technicznych dla wystawców,Trophée des Massifs”” – konkurs oceny zwierząt przez studentów oraz konkurs produktów spożywczychFermiers dOr””.

opr. MS/Wrrp.pl
źródło:Strona internetowa imprezywww.sommet-elevage.fr

N”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.