Szansa dla biogazu?

Już niedługo zmienią się zasady przyznawania dotacji w ramach programu Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczych” z PROW 2007-2013 – resort rolnictwa przygotował rozporządzenie zmieniające dotychczasową formę udzielania pomocy finansowej. Resort planuje zwiększyć limit pomocowy dla rolników chcących wybudować biogazownię do 500 tysięcy złotych, co – według szacunków ministerstwa – pozwoliłoby na uruchomienie instalacji o mocy 100kW.”

W świetle zmian wProgramieRozwoju Obszarów Wiejskich, które zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku, rolnikom będzie łatwiej uzyskać dotację na biogazownię. Resortrolnictwapodniósł bowiem limit pomocy do 500 tys. zł – informuje DziennikGazetaPrawna”. Dziennik podaje, że o taką dotację będą mogli ubiegać się rolnicy ubezpieczeni w KRUS.Projektrozporządzenia ministra rolnictwa został niedawno przekazany do konsultacjispołecznych. Na pozostałą działalność będzie można otrzymać maksymalnie 100 tys. zł.Swoją decyzję o podwyższeni limitu ministerstwo rolnictwa tłumaczy wysokimi kosztamiinwestycji, które mogą sięgnąć nawet miliona złotych – czytamy wgazecie.
Kolejnym pomysłem jest stworzenie listy rankingowej obejmującej cały kraj (bez podziału środków na poszczególne województwa). Miejsce na liście miałoby odzwierciedlać sumę zgromadzonych punktów, a jej poszczególne składniki to: powierzchnia gruntów rolnych, dochód podatkowy gminy czy powierzchnia gruntów położonych na obszarach o niekorzystnych warunkach (ONW).
Więcej na ten temat w “Dzienniku Gazecie Prawnej”.ArtykułBeaty Lisowskiej pt.”500 tys. zł dla rolników na biogazownie”.
Źródło: IEO”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności