fbpx

Szacowanie szkód w rolnictwie

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie  w dniach 21 – 22 czerwca organizuje na szkolenie pt. „Szacowanie szkód w rolnictwie”. Jest ono adresowane  do pracowników ośrodków doradztwa rolniczego, izb rolniczych oraz innych zainteresowanych osób.

Jego celem jest wyposażenie uczestników w wiedzę z zakresu podstawowych zagadnień dotyczących przepisów ogólnych, obowiązujących dokumentów oraz szczegółowych wytycznych dotyczących szacowania szkód w rolnictwie spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, a także z zakresu metodyk szacowania szkód w poszczególnych rodzajach upraw.

W trakcie szkolenia zostaną miedzy innymi omówione wzory dokumentów stosowanych przy szacowaniu szkód w rolnictwie spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. Przedstawione zostaną wytyczne dla Komisji powołanych przez wojewodę dotyczące ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun obsunięcie się ziemi lub lawinę. Ponadto omówiona zostanie metodyka szacowania szkód w poszczególnych rodzajach upraw – zbożach, rzepaku, kukurydzy ( o różnych kierunkach użytkowania), ziemniakach, burakach, łąkach i pastwiskach,  sadach, uprawach roślin warzywniczych oraz poplonach.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, ul. Pszczelińska 99,  w terminie 21-22 czerwca 2018. Spotkanie rozpocznie się rejestracją uczestników 21 czerwca o godz. 14.00 a zakończy 22 czerwca obiadem.

Źródło: CDR

 

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.