„Systemy i Komponenty” wisienką na torcie targów Agritechnica 2015

W tym roku już po raz drugi, na targach Agrotechnica pojawi się sekcja „Systemy i Komponenty”. I cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem…

Platforma dla dostawców „Systemy i komponenty” rozpoczyna tegoroczne targi Agritechnica – największe na świecie targi maszyn i urządzeń rolniczych. Tematem przewodnim tej sekcji ma być w tym roku hasło: „Rolnictwo Przyszłości”. Dział ten pojawi się na targach już drugi raz.
Około 800 wystawców z około 40 krajów, a w tym łącznie ponad 2400 firm będzie się prezentowało w Hanowerze od 10 do 14 listopada 2015. Odwiedzający będą mogli uzyskać kompleksową wiedzę  z zakresu innowacji, trendów i zmian w segmencie silników, hydrauliki, osi, techniki napędowej, kabin, elektroniki, części zamiennych, czy oprogramowania.  

Będzie to świetna okazja do spotkania ekspertów, producentów, praktyków i wszystkich zainteresowanych zarówno z branży rolniczej, jak i innych, takich jak budownictwo, górnictwo, budowy i roboty ziemne.

Otwierając sekcję „Systemy i Komponenty” dla innych sektorów gospodarki, oczekujemy transferu technologii pomiędzy nimi. Adaptacja rozwiązań i doświadczeń ma pozytywne skutki dla każdej z nich. Oferujemy profesjonalnym dostawcom znalezienie rozwiązań przyszłości już dzisiaj – komentuje dr Raffaele Talarico, odpowiedzialny za sekcję :Systemy i Komponenty”.

Rolnictwo Przyszłości
Stale rosnących wyzwań stojących przed rolnictwem nie można pokonać bez użycia zaawansowanych technologii. Inteligentne technologie tworzą interaktywną komunikację pomiędzy maszynami i urządzeniami, jednocześnie je koordynując. W przyszłości będzie trzeba je tylko monitorować, dzięki czemu rolnicy zyskają więcej czasu na inne zajęcia i obowiązki.

Drony, precyzyjne maszyny i urządzenia sterowane dzięki systemowi GPS, bardzo dokładne czujniki, roboty polowe i inne tego typu rozwiązania nie tylko ułatwiają pracę rolnikom, ale też poprawiają efektywność ich pracy i wydajność uprawy. Priorytetem jest tu współdziałanie wszystkich czynników, w tym również ludzi.

W tym roku głównymi trendami technologicznymi, wyróżnionymi w dziale “Systemy i Komponenty” będą wydajność, niezawodność, bezpieczeństwo/ergonomia i ochrona środowiska.

ADA, źródło: DLG