fbpx

Systemy bezorkowe

Coraz popularniejszą staje się uprawa bezorkowa. Jest dużo tańsza i szybsza. Narzędziami do takiego systemu uprawy są wszelkiego typu agregaty uprawowe i kultywatory. N

Oferta rynkowa jest bardzo bogata. Producenci prześcigają się w różnych rozwiązaniach technicznych. Na szczególną uwagę zasługuje ciężki kultywator firmy HORSCH Terrano FG z opcjonalnie doczepianym wałem ugniatającym.
Co szczególnego w tej konstrukcji? Jest kilka szczegółów zasługujących na szczególną uwagę. Przede wszystkim masywna konstrukcja. Nie tylko ramy głównej ale również samych elementów roboczych. Te ostatnie mają wymienne końcówki montowane na szybkozłącza typu CipOn (foto1), o szerokościach od 7.5cm (redlica mulszowa) do 37 cm (redlica typu gęsiostopa) . Ramię elementu roboczego jest odchylane w tył, na specjalnie skonstruowanym amortyzatorze z podwójną sprężyną śrubową. Staliwny korpus, stanowiący łoże sprężyny jest wykonany bardzo masywnie. Punkty smarne – zredukowane do minimum. Również osadzenie i mocowanie przesówne do ramy nośnej budzi zaufanie już na pierwszy rzut oka. Wleczona w ostatnim szeregu brona ma niezależne belki nośne i wykazuje małą podatność na zapychanie.
Opcjonalnie, zestaw Terrano FG można wyposażyć w tylny wał ugniatająco-wyrównujący Optipack AS. Wał jest wyposażony w opony rolnicze, wypełnione pianką poliuretanową. Przy dużej masie (420kg/1m szerokości roboczej) zapewnia optymalną skuteczność w pracy. Po złożeniu transportowym (hydraulicznym), wersja o szerokości 12,4m ma zaledwie 3m szerokości.


Alan

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.