Systemowo chronieni

  Banki spółdzielcze utworzyły solidarnościowe systemy gwarancji i wsparcia, które w jeszcze większym niż dotychczas stopniu, zapewnią bezpieczeństwo funkcjonowania banków spółdzielczych oraz środków zdeponowanych przez ich klientów. Do Spółdzielni Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS należy obecnie 255 banków spółdzielczych oraz Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., a do Spółdzielczego Systemu Ochrony SGB 197 banków spółdzielczych oraz SGB-Bank SA.

  Systemy ochrony poprzez stały monitoring bieżącej sytuacji uczestniczących w nich banków spółdzielczych oraz zaplanowane w ich ramach działania prewencyjne i wspomagające, zapewniają uczestnikom wsparcie w zakresie płynności i wypłacalności. Udzielają także niezbędnej pomocy w przypadku ewentualnego wystąpienia sytuacji niestandardowych u któregokolwiek z uczestników systemów.

  Ta forma współpracy pozwala na efektywniejsze zarządzanie płynnością oraz kapitałem w ramach grupy banków współpracujących w tym systemie. To z kolei umożliwia optymalizację gospodarowania zasobami, a pośrednio wpływa na lepszą ofertę dla klientów. Funkcjonujący w ramach systemu mechanizm prewencji i wczesnego ostrzegania wpływają na zwiększanie bezpieczeństwa środków zdeponowanych przez klientów w tych bankach i wzmocnienie stabilności całego sektora banków spółdzielczych. Przynależność do systemu ochrony może więc być czynnikiem, mającym wpływ na wybór banku przez potencjalnych klientów, poszukujących stabilnego partnera – informuje Krajowy Związek Banków Spółdzielczych

  Źródło: Krajowy Związek Banków Spółdzielczych

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
  Please enter your name here
  Please enter your comment!

  Polityka Prywatności