System poręczeń kredytowych powinien być dostosowany do możliwości rolników

fot. mw

Według izb rolniczych system poręczeń kredytowych dla rolników prowadzonych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w praktyce nie działa. W związku z tym Zarząd KRIR zwrócił się do ministra w sprawie problemów związanych z nim problemów.

– W bankach trudno jest dostać kredyt z poręczeniem Funduszu Gwarancji Rolnych, zwłaszcza młodym rolnikom (którzy z racji wieku nie mają jeszcze historii kredytowej), ale nie tylko. Problem mają także rolnicy z kredytem restrukturyzacyjnym, u których wystąpiła susza, czy ASF – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Zdaniem samorządu rolniczego restrukturyzacja ich kredytów mogłaby być możliwa wtedy, gdyby istniał sprawny system poręczeń, który umożliwiałby skorzystanie z kredytu.

– Dlatego też, Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje do ministra rolnictwa  o analizę obowiązujących przepisów i procedur oraz wprowadzenie rozwiązań, aby system poręczeń był dostosowany do możliwości rolników prowadzących gospodarstwa rodzinne – podsumowuje Szmulewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności