fbpx
Strona głównaFirmy i produktySyngenta zaprasza na Pola Klasy S Kukurydza

Syngenta zaprasza na Pola Klasy S Kukurydza

Syngenta zaprasza na Pola Klasy S Kukurydza. W tym roku firma zachęca do odwiedzenia poletek w trzech lokalizacjach: 18. września w Czarnocinie w województwie łódzkim, 23. września w Winnej Górze w województwie wielkopolskim, a 14. października w Polwicy w województwie dolnośląskim.

Spotkania w ramach Pól Klasy S Kukurydza to okazja do zapoznania się z tegoroczną ofertą kukurydzy firmy Syngenta, w tym z wieloma nowościami, a także zaleceniami dotyczącymi ochrony kukurydzy. Syngenta stawia na wysokie plonowanie oraz bardzo dobrą zdrowotność odmian. W nadchodzącym sezonie oprócz znanych i cenionych odmian, takich jak SY Talisman, znajdą się także nowości, które już część z klientów miała okazję wypróbować w swoich gospodarstwach.

Wśród odmian kukurydzy na kiszonkę firma przedstawi: SY Amfora, SY Feronia i SY Nomad, charakteryzujące się bardzo wysoką zawartością skrobi, a także najwyższymi wskaźnikami strawności. Klienci zainteresowani uprawą kukurydzy na ziarno w nadchodzącym sezonie również znajdą coś dla siebie. Odmiany z tegorocznej oferty charakteryzuje mocny system korzeniowy, stabilność łodyg, a także bardzo dobry profil zdrowotności kolb. Cechy te gwarantują stabilność zarówno na wczesnym, jak i późnym etapie wegetacji, zapewniają również większą szansę zbioru odmiany stojącej nawet po wystąpieniu silnych jesiennych wiatrów. W ofercie znajdą się także odmiany z programu hodowli Artesian, a zatem zapewniające stabilność plonu nawet w trudnych warunkach.

Projekt MaxiMaize w kukurydzy na kiszonkę

Firma Syngenta wiosną tego roku wystartowała z innowacyjnym projektem pod nazwą MaxiMaize. Jest to specjalnie wyselekcjonowana mieszanka trzech topowych odmian kukurydzy, które gwarantują maksymalny plon, maksymalną jakość oraz maksymalną stabilność plonowania. Wybrane odmiany nieprzypadkowo znalazły się w jednym worku, wszystkie z nich bowiem pochodzą z grupy Powercell, czyli programu hodowli odmian o bardzo wysokiej zawartości energii oraz strawności.

Program AgriClime

Ze względu na zmieniające się i niepewne warunki pogodowe, Syngenta chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających rolników. Dlatego w tym sezonie startuje z ofertą AgriClime – programem dla tych producentów rolnych, którzy chcą otoczyć swoje uprawy szczególną ochroną nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Program AgriClime to wsparcie bez dodatkowych kosztów, umożliwiające monitorowanie pogody. W przypadku wystąpienia określonych niekorzystnych warunków możliwe jest uzyskanie rabatu i tym samym odzyskanie części kosztów poniesionych na materiał siewny. AgriClime to innowacja na polskim rynku umożliwiająca inwestycję w wyższe plony, niezależnie od warunków pogodowych.

Indywidualne dopasowanie odmian

W sezonie 2021/2022 Syngenta przygotowała jeszcze jedną nowość. Jest nią narzędzie Seed Selector, służące do tworzenia spersonalizowanych rekomendacji dotyczących ziarna kukurydzy. Seed Selector pomaga dokonać wyboru właściwych odmian unikalnych dla każdego pola, a także skonstruować indywidualny plan siewu kukurydzy. Na podstawie rekomendacji opartych na ponad 220 000 pomiarów z 11 000 pól doświadczalnych narzędzie dokonuje dogłębnej analizy sytuacji na polach tak, aby wydobyć maksymalny potencjał z uprawianych odmian.

Tradycyjnie do dyspozycji odwiedzających “Pola Klasy S Kukurydza” będą eksperci firmy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i prognozami na przyszłość. Dla wszystkich uczestników spotkań firma przygotowała specjalną ofertę promocyjną.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.