Syngenta zaprasza na Pola Klasy S

Syngenta rozpoczęła kolejną edycję Pola Klasy S. Rolnicy mają okazję odwiedzić pola w pięciu lokalizacjach na terenie całego kraju.

Trwają przygotowania do centralnych obchodów w Rogóźnie 11-12 czerwca. Pierwsze lokalizacje tegorocznej edycji Pola Klasy S już za nami. W Szelejewie, Gniechowicach i Bajdytach. Tylko w dwóch pierwszych lokalizacjach, na pokazach pojawiło się ponad 900 rolników.
Kolejne spotkania odbędą się w Rogóźnie (woj. kujawsko-pomorskie) w dniach 11-12.06, MHR Ulhówku (woj. lubelskie) 16.06, Jankowicach (woj. podkarpackie) 18.06 i Rolpol  Łęczynie (woj. Zachodniopomorskie) 23.06.

Absolutną nowością będzie centralna lokalizacja letnia. W dniach 11–12 czerwca na polach gospodarstwa w miejscowości Rogóźno Zamek, Syngenta przygotowała kilkadziesiąt małopoletkowych doświadczeń herbicydowych i fungicydowych, poświęconych uprawie zbóż. Na miejscu będzie można obejrzeć bogate kolekcje odmian pszenicy i rzepaku ozimego, jak również efektywność programów ochrony Syngenta w zależności od lokalnych warunków pogodowych i glebowych.

W programie zaplanowano, m.in.:

  • Stanowisko rizotronowe (porównanie skuteczności działania zapraw)
  • Technologie ochrony rzepaku
  • Kolekcje odmian zbóż oraz rzepaku, kukurydzy, buraków cukrowych
  • Stanowisko zasad tworzenia mieszanin SOR –pracownicy naukowi IOR Sośnicowice
  • Mikropoletka z nieselektywnymi mieszaninami zbiornikowymi
  • Stanowisko ekoplantów – rola zapylaczy -prof. Bożena Kordan
  • Pokaz techniki opryskiwania –prof. Ryszard Hołownicki oraz dr Grzegorz Doruchowski
  • Stanowisko diagnostyki agrofagów

Wizyta na Polach Klasy S w Rogóźnie będzie jedyną w swoim rodzaju okazją zdobycia wiedzy i doświadczenia, które Syngenta pozyskuje na polach i w laboratoriach w kilkudziesięciu krajach świata.
Będzie to czas, aby rozwinąć swoją wiedzę agrotechniczną i spotkać się z przedstawicielami branży rolnej z całego kraju.

Renata Struzik, źródło: Syngenta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności