fbpx
Strona głównaPozostałeSyngenta: Wielkie manewry polowe

Syngenta: Wielkie manewry polowe

Właściciele gospodarstw obejmujących od 50 do 200 hektarów są zaniedbywani przez ośrodki doradztwa rolniczego i przez firmy chemiczne – uważa Zenon Smyk, przedstawiciel koncernu Syngenta Crop Protection. N

Dla doradców rolnych takie gospodarstwa są za duże, dla firm chemicznych – za małe. Dlatego Syngenta organizuje spotkania warsztatowe oraz Regionalne Dni Pola – od trzech lat pod hasłem Wielkie manewry polowe”. Zaprasza na nie przede wszystkim rolników gospodarujących na 50-200 ha. W tym roku od maja do końca lipca w całym kraju zaplanowano ponad 200 takich spotkań (w tym 10 RDP), w których weźmie udział 14 tys. gości.

Jedno z nich – w gospodarstwie Tadeusza Michalczyka w Rogóźnie Zamku (Kujawsko-Pomorskie) – odbyło się 24 i 25 czerwca. Syngenta pokazała farmerom nowości, z których tylko Colzor Trio – przedwschodowy herbicyd stosowany w rzepaku, jest już zarejestrowany (od jesieni 2007 r.) i znany rolnikom. Preparat zwalcza przede wszystkim chwasty dwuliścienne – 25 najpopularniejszych gatunków, natomiast jednoliścienne tylko osłabia. – Trzeba więc dodatkowo zastosować Fusilade – radzi Łukasz Wawrzyniak z Syngenty.

Preparaty czekające na rejestrację to: fungicyd Revus, regulator wzrostu Toprex oraz herbicyd Lumax.

Revus stosowany będzie na plantacjach ziemniaków przeciwko zarazie ziemniaczanej. Producent reklamuje preparat jako niezwykle odporny na deszcz. – Woda spływa po nim jak po kaczce – przekonuje Jarosław Rawski, zachwalając technologię LOK+FLO, dzięki której preparat “przykleja się” do liścia. Jeśli deszcz spadnie nie wcześniej niż godzinę po zabiegu – pole jest dokładnie chronione przed zarazą.

Syngenta pokazała też poletka doświadczalne rzepaku po zastosowaniu regulatora wzrostu i rozwoju Toprex (który jest też fungicydem) oraz kukurydzy po zastosowaniu herbicydu Lumax – przed i wcześnie powschodowego, zwalczającego chwasty jedno- i dwuliścienne.

(łaszcz)

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.