fbpx

Syngenta: Wielkie manewry polowe

Właściciele gospodarstw obejmujących od 50 do 200 hektarów są zaniedbywani przez ośrodki doradztwa rolniczego i przez firmy chemiczne – uważa Zenon Smyk, przedstawiciel koncernu Syngenta Crop Protection. N

Dla doradców rolnych takie gospodarstwa są za duże, dla firm chemicznych – za małe. Dlatego Syngenta organizuje spotkania warsztatowe oraz Regionalne Dni Pola – od trzech lat pod hasłem Wielkie manewry polowe”. Zaprasza na nie przede wszystkim rolników gospodarujących na 50-200 ha. W tym roku od maja do końca lipca w całym kraju zaplanowano ponad 200 takich spotkań (w tym 10 RDP), w których weźmie udział 14 tys. gości.

Jedno z nich – w gospodarstwie Tadeusza Michalczyka w Rogóźnie Zamku (Kujawsko-Pomorskie) – odbyło się 24 i 25 czerwca. Syngenta pokazała farmerom nowości, z których tylko Colzor Trio – przedwschodowy herbicyd stosowany w rzepaku, jest już zarejestrowany (od jesieni 2007 r.) i znany rolnikom. Preparat zwalcza przede wszystkim chwasty dwuliścienne – 25 najpopularniejszych gatunków, natomiast jednoliścienne tylko osłabia. – Trzeba więc dodatkowo zastosować Fusilade – radzi Łukasz Wawrzyniak z Syngenty.

Preparaty czekające na rejestrację to: fungicyd Revus, regulator wzrostu Toprex oraz herbicyd Lumax.

Revus stosowany będzie na plantacjach ziemniaków przeciwko zarazie ziemniaczanej. Producent reklamuje preparat jako niezwykle odporny na deszcz. – Woda spływa po nim jak po kaczce – przekonuje Jarosław Rawski, zachwalając technologię LOK+FLO, dzięki której preparat “przykleja się” do liścia. Jeśli deszcz spadnie nie wcześniej niż godzinę po zabiegu – pole jest dokładnie chronione przed zarazą.

Syngenta pokazała też poletka doświadczalne rzepaku po zastosowaniu regulatora wzrostu i rozwoju Toprex (który jest też fungicydem) oraz kukurydzy po zastosowaniu herbicydu Lumax – przed i wcześnie powschodowego, zwalczającego chwasty jedno- i dwuliścienne.

(łaszcz)

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.