Syngenta: innowacyjny herbicyd Axial przetestowany w Klubie Oczko

W dniu 16 listopada br. w Krakowie odbyło się spotkanie Klubu Oczko firmy Syngenta. Rolnicy z trzech regionów Polski, przedstawili wyniki działania nowego herbicydu na chwasty jednoliścienne Axial 100 EC. Okazało się, że nowy produkt Syngenty sprawdził się w 100%. Preparat jest w fazie rejestracji. Będzie dostępny na rynku prawdopodobnie do wiosny przyszłego roku. N

Kluby Oczko, prowadzone są przez przedstawicieli firmy Syngenta w trzech regionach kraju (Północno-Zachodnim, Północno – Wschodnim i Południowym). Jej członkami są rolnicy, którzy na własnych plantacjach testują nowe rozwiązania Syngenty. Tak też było w przypadku innowacyjnego herbicydu Axial 100 EC, który miał swoją premierę na Polskę podczas tegorocznych targów Agro Show w Bednarach.

Zanim produkt przejdzie rejestrację i trafi do sprzedaży, członkowie Klubu Oczko przetestowali jego działanie na własnych plantacjach. Podczas spotkania w Krakowie, rolnicy – Klubowicze, zaprezentowali efekty jakie dał nowy herbicyd. Ich prezentacje dowiodły, że nowy produkt Syngenta, to świetna propozycja do zwalczania chwastów jednoliściennych. Podczas prób na polach, Axial 100 EC doskonale poradził sobie z najbardziej uporczywymi chwastami takimi jak: miotła zbożowa, owies głuchy, wyczyniec polny, chwastnica czy życie. Generalnie Axial 100 EC radzi sobie o 10% lepiej od innych preparatów z tej grupy dostępnych na rynku, jeśli chodzi o trzy pierwsze wymienione wcześniej chwasty. W niektórych przypadkach, jego skuteczność wyniosła blisko 100%, mimo dość późnego, jak na zabiegi herbicydowe, terminu stosowania. Ale to jedna z zalet preparatu. Można go stosować od fazy 2-go liścia aż do ukazania się liścia flagowego. Sprawia to, że Axial 100 EC będzie jedyny herbicydem na Polskim rynku, o tak szerokim, dopuszczalnym okresie stosowania.

Na zdjęciu: Adam Kóska, prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Twardawa (woj. opolskie) prezentuje wyniki własnych obserwacji po zastosowaniu herbicydu Axial 100 EC.
<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/A.Koska.JPG align=right width=200
Mimo silnego działania, Axial 100 EC jest bezpieczny dla roślin. Nie zalega w glebie. Może być stosowany w uprawie głównych zbóż. Axial 100 EC jest bezpieczny nawet dla dość wrażliwych jak na zabiegi herbicydowe odmian jęczmienia jarego. To za sprawą innowacyjnej formuły preparatu, która oparta jest na zupełnie nowej substancji aktywnej o nazwie Pinoxaden.

Preparat Axial 100 EC, jest zarejestrowany i stosowany w kilku krajach UE. Do końca roku 2007 ma być również zarejestrowany w Polsce. Jeśli proces rejestracji przebiegnie bez większych opóźnień, produkt będzie dostępny na rynku do wiosny 2008 roku.

M. Simiński
Wrp.pl
redakcja@wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj