Synergia dla prosiąt od Provimi

Prawidłowe żywienie trzody chlewnej jest niezwykle istotnie już od samego początku prowadzonego odchowu prosiąt. Ma wpływ na odpowiednie przyrosty, zdrowotność, jakość uzyskiwanego żywca, a w konsekwencji na opłacalność produkcji. Z myślą o dostarczaniu jak najlepszej jakości składników pokarmowych, niezbędnych do efektywnego chowu, firma Provimi opracowała kolejny program żywienia trzody chlewnej Synergia dla prosiąt”. Program dostępny jest w sprzedaży od połowy kwietnia 2011 roku.”

Synergia dla Prosiąt” jest częścią kompleksowego programu żywienia trzody chlewnej. W ubiegłym roku wdrożony został program “Synergia dla macior”, natomiast w II połowie 2011 roku planowane jest wprowadzenie programu “Synergia dla tuczników”.
Nowoczesny i kompleksowy program żywienia trzody chlewnej zapewnia prawidłowy oraz zdrowy rozwój świń na każdym etapie produkcji i ma istotny wpływ na poziom rentowności. Skład mieszanek paszowych oraz koncentratów, tworzących poszczególne programy i linie pokarmowe, został opracowany w oparciu o najnowsze rozwiązania w obszarze żywienia trzody chlewnej.
Program żywienia “Synergia dla prosiąt” składa się z trzech linii: Komfort, Plus i Pro. Mieszanki tworzące trzy linie zwierają pełnowartościowe składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju prosiąt w całym okresie odchowu:

Linia KOMFORT – produkty z linii Komfort przeznaczone są dla hodowców, którzy stosują tradycyjny system żywienia prosiąt, dla których liczy się bezproblemowe prowadzenie stada w przystępnej cenie. Zawarte w produktach wysokiej jakości składniki sprawiają, że prosięta są zdrowe, silne i pełne wigoru.
Tabela 1. Składniki pokarmowe linii Komfort.

Linia PLUS – produkty tej linii skierowane są do producentów, dla których najważniejsza jest efektywna produkcja prosiąt. Mieszanki z linii PLUS składają się z wyselekcjonowanych zbóż oraz komponentów białkowych, które zapewniają optymalne wartości pokarmowe. Zawartość olejków eterycznych, kwasów organicznych oraz witamin wspomaga układ odpornościowy prosiąt i reguluje ich metabolizm.
Tabela 2. Składniki pokarmowe linii PLUS.

Linia PRO – Produkty PRO skierowane są do producentów, dla których istotna jest ciągła poprawa wyników technicznych. Składniki mieszanek stabilizują system immunologiczny i pokarmowy, pozwalają również uzyskać ponadprzeciętne wyniki produkcyjne.
Tabela 3. Składniki pokarmowe linii PRO.
Źródło: Provimi Polska