Święto rolnictwa w zachodniopomorskim

W najbliższych weekend, już po raz 20 odbędą się Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania 2007″. Około 400 wystawców i 60 tys. zwiedzających. Liczby te powodują, że targi te są największą imprezą tego typu na Pomorzu Zachodnim kraju.”

Teren wokół Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, głównego organizatora targów Agro Pomerania, powoli zapełniają namioty wystawców. Już jutro o godz. 11.00 rozpoczną się oficjalnie jubileuszowe, bowiem 20 z kolei Targi Agro Pomerania 2007.

Na Barzkowickich Targach, jak co rok będzie można znaleźć wszelkie różności. Targi organizowane są, bowiem również z myślą o zwiedzających, którzy niekoniecznie są rolnikami. Stąd oprócz prezentacji najnowocześniejszej oferty firm z branży rolnej, na wystawie nie zabraknie również bogatej oferty dla ogrodnictwa, budownictwa, przemysłu rolno-spożywczego, czy też motoryzacji. Oczywiście obecni będą również przedstawiciele banków, agend rządowych, samorządu rolniczego oraz towarzystw ubezpieczeniowych.

Jak co roku Targom będą towarzyszyć imprezy dodatkowe m.in. V Wystawa Bydła Mlecznego oraz XIII Zawody Jeździecki. Pierwszy raz na targach odbędzie się również rozstrzygnięcie wojewódzkich eliminacji w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo”. Ten prestiżowy konkurs o Złotą Perłę, którego finał ma miejsce co roku podczas październikowej Polagry Farm, przyciągnie na pewno rzesze publiczności.

Oczywiście Targom towarzyszyć będą również pokazy maszyn polowych oraz konkursy i zabawy. Barzkowickie targi są również połączone z obchodami Święta Plonów, czyli dożynkami. Podczas korowodu wieńców dożynkowych, specjalnie powołana komisja konkursowa, wybierze jej zdaniem najpiękniejsze. Jednym z fundatorów nagrody dla laureatów konkursu jest również Wydawnictwo Wiadomości Rolnicze Polska.
Targi rozpoczynają się w piętek tj. 7 września i potrwają do niedzieli do godz. 17.00. W imieniu organizatorów zapraszamy do odwiedzenia targów Agro Pomerania 2007.

M.Simiński
wrp.pl