Święto Kukurydzy z Wia-Lan

W dniach 3 oraz 10 października 2010 r. firma Wia-Lan” sp.j. była organizatorem dwóch spotkań, których celem było przekazanie, w jednym miejscu i czasie, maksymalnej informacji na temat uprawy kukurydzy.”

Tegoroczne Święto Kukurydzy” odbyło się w dwóch gospodarstwach. Podczas pierwszego gościliśmy w gospodarstwie Państwa Stanisławy i Andrzeja Kijak w Radłowie. Na drugim spotkaliśmy się na terenie gospodarstwa Państwa Anny i Krzysztofa Siwek w Hebdowie. Obydwa spotkania zgromadziły ok. 1200 osób.

Tradycyjnie było z nami wiele firm, które w swojej ofercie posiadają nasiona kukurydzy – zostały one wykorzystane do przygotowania ok. 30 poletek – oraz nawozy i środki ochrony stosowane w produkcji kukurydzy. Wśród firm znalazły się m.in.: Limagrain, Pioneer, F&N Agro, Sumi-Agro Poland, HBP, Syngenta Seeds, Saaten Union, Maisadour Semences, Monsanto, Adob, BASF, Bayer CropScience, Du Pont, Ekoplon, GZN Fosforowych, Intermag, Luvena, Nitrogen, Scotts, Syngenta Crop Science, Timac Agro, ZA Tarnów.

Jedną z atrakcji była prezentacja systemu “Precyzyjne rolnictwo”, który przy pomocy sygnału GPS oraz programu “Auto Pilot” prowadził traktor New Holland T7070 Blue Power bez kierowcy po zaprogramowanych torach z dokładnością do 2 cm.

Podczas pierwszego spotkania, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne kilka dni wcześniej, nie zaprezentowano maszyn w “akcji”. Zrekompensowano to na drugim spotkaniu, gdzie rolnicy mogli zobaczyć maszyny podczas wykonywania prac polowych.
Wśród maszyn, które znalazły się na polu można było zobaczyć:
NH T8040 + Brona talerzowa Poettinger Terradisc 4000
NH T7070Auto Command Blue Power + Pług obrotowy Poettinger Servo 45S Plus
NH T7530 + Agregat uprawowo-siewny Poettinger Lion 301-Vitasem 301A
NH T6070RC + gruber Poettinger Synkro 3003
Siewnik pneumatyczny Poettinger Terrasem R6
NH T7040 + Pług obrotowy Unia Group Ibis XXL 4 Corn
NH T5060 + agregat uprawowo-siewny Unia Group Focus 700 Drive
NH T6070 Elite + Agregat uprawowy Ares TXL 3P
NH T7030 + Agregat uprawowy Cross M
NH TD5030 + Rozrzutnik obornika Tytan 13 Plus
NH T6070 + Opryskiwacz Europa 3024

Spotkania urozmaicone było występami kabaretu oraz zawodami sportowymi, aby klienci – pomimo pracowitego okresu – mogli zażyć nieco rozrywki.
Ostatnim, aczkolwiek miłym akcentem naszych spotkań było losowanie nagród ufundowanych przez “Wia-Lan”.
Mamy nadzieję, że tegoroczne spotkania w ramach “Święta Kukurydzy” były w swojej formule atrakcyjne dla naszych gości.
Źródło: Wia-Lan