Święto jesieni

W niedzielę, 24 września 2006 r., Muzeum Przyrodnicze, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym wspólnie z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli po raz ósmy organizować będzie imprezę pod hasłem “Święto Jesieni”. N

Wzorem lat ubiegłych w jej ramach odbędzie się plenerowa wystawa warzyw, owoców, kwiatów, grzybów, a także miodów, domowych przetworów i potraw tradycyjnej kuchni, zatytułowana Z lasów, pól i ogrodów”. Oprócz samej prezentacji przewiduje się degustację i drobną sprzedaż. Do udziału w imprezie zapraszamy także twórców ludowych.
“Święto Jesieni” to również okazja do prezentacji agroturystycznych kwater i ekologicznych gospodarstw. Przewidujemy, że w wystawie weźmie udział około 80 wystawców z terenu całej Lubelszczyzny. Miejscem imprezy jak co roku będzie ogród i najbliższe otoczenie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54 (a w razie deszczu spichlerz oraz tzw. dom wójtowski z Modliborzyc). W trakcie imprezy odbędzie się także promocja nowo wydanego przewodnika po Kazimierzu “Kazimierz Dolny w 3 dni” z udziałem jego autorki, p. Joanny Wacławy Niegodzisz.
W tym roku “Święto Jesieni” rozpoczniemy Mszą św. w kazimierskiej Farze, o godzinie 9.00. Następnie z kościoła wszyscy chętni udadzą się w stronę Muzeum Przyrodniczego, gdzie od godz. 10.30 wystawcy będą prezentować swoje wyroby i tegoroczne plony.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Przedsięwzięcie jest dotowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, a jego sponsorem są Zakłady Azotowe PUŁAWY S.A.
Bliższe informacje pod nr tel. (0-81) 881 03 26. N”