fbpx
Strona głównaPozostałeŚwiatowy zjazd rolników w Warszawie

Światowy zjazd rolników w Warszawie

Wczoraj tj. 16 kwietnia, odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra rolnictwa Marka Sawickiego, Petera Gaemelke, wiceprezydenta Światowej Federacji Producentów Rolnych (IFAP) oraz Władysława Serafina, prezesa Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych (KZRKIOR). Podczas konferencji zaprezentowano program 38 Światowego Kongresu Rolników, który odbędzie się w Warszawie w dniach 30.05.- 07.06. 2008 r. N

Kongres będzie świetną okazją dla rolników z całego świata, do tego by wspólnie porozmawiać na temat aktualnych problemów występujących w rolnictwie – powiedział Peter Gaemelke, wiceprezydent IFAP. To również znakomita okazja dla pokazania całemu światu oferty polskiego rolnictwa.

Jak dowiedziała się redakcja www.wrp.pl głównym tematem kongresu będzie dyskusja na temat sposobów wyprodukowania dostatecznej ilości zdrowej żywności dla globalnej populacji. Oprócz tego tematami obrad będą bioenergia, zmiany klimatyczne oraz ich wpływ na przyszły model rolnictwa, a także możliwości wsparcia rolnictwa ekologicznego.

Do Warszawy przyjadą przedstawiciele 115 organizacji członkowskich IFAP. Kongres będzie odbywał się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Warto podkreślić, że kongres IFAP po raz pierwszy organizowany jest w Europie Środkowej, a odbędzie się na zaproszenie KZRKIOR. Patronat honorowy nad kongresem objął Premier RP Donald Tusk.

IFAP skupia około 600 mln rolniczych rodzin w 115 organizacjach w 80 krajach. To globalna organizacja w której rolnicy z krajów rozwijających się wymieniają swoje obawy i wyznaczają priorytety. IFAP broni interesów rolników 1946 roku i ma Generalny Status Konsultacyjny w Radzie Ekonomicznej i Społecznej ONZ.

MS & Alan
foto: wrp.pl

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]