fbpx

Światowy Kongres Rolników w Warszawie

W sobotę, 31 maja w Warszawie rozpocznie się 38. Światowy Kongres Rolników IFAP. Przez 8 dni delegaci z całego świata dyskutować będą o rolnictwie, wymieniać się doświadczeniami i pomysłami na rozwiązywanie najtrudniejszych problemów, z jakimi spotykają się producenci żywności.

Kongres IFAP – czyli Światowej Federacji Producentów Rolnych odbywa się w czasie, gdy w wielu krajach produkcja rolna staje się coraz bardziej opłacalna, a model gospodarstwa rodzinnego coraz bardziej popularny. Równocześnie nasilają się takie problemy jak rosnące ceny żywności czy problem globalnego ocieplenia. O tym wszystkim dyskutować będą delegaci, którzy przyjadą do Warszawy już w najbliższy piątek. Do dziś potwierdziło swój udział ponad 420 producentów żywności z całego świata.

IFAP to organizacja reprezentująca ponad 600 milionów gospodarstw rodzinnych, zgrupowanych w 115 organizacjach narodowych z 88 krajów. Organizatorem tegorocznego Kongresu, pierwszy raz odbywającego się w Polsce, jest Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

W czasie obrad odbędą się trzy konferencje prasowe. Pierwsza z nich w sobotę 31 maja o godzinie 13 w Sali Belvedere Hotelu Sofitel Victoria.
szczegóły:www.kongres.kolkarolnicze.eu

opr. MS, Wrp.pl

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.