fbpx
Strona głównaPozostałeŚwiatowy Kongres Rolników w Warszawie

Światowy Kongres Rolników w Warszawie

W sobotę, 31 maja w Warszawie rozpocznie się 38. Światowy Kongres Rolników IFAP. Przez 8 dni delegaci z całego świata dyskutować będą o rolnictwie, wymieniać się doświadczeniami i pomysłami na rozwiązywanie najtrudniejszych problemów, z jakimi spotykają się producenci żywności.

Kongres IFAP – czyli Światowej Federacji Producentów Rolnych odbywa się w czasie, gdy w wielu krajach produkcja rolna staje się coraz bardziej opłacalna, a model gospodarstwa rodzinnego coraz bardziej popularny. Równocześnie nasilają się takie problemy jak rosnące ceny żywności czy problem globalnego ocieplenia. O tym wszystkim dyskutować będą delegaci, którzy przyjadą do Warszawy już w najbliższy piątek. Do dziś potwierdziło swój udział ponad 420 producentów żywności z całego świata.

IFAP to organizacja reprezentująca ponad 600 milionów gospodarstw rodzinnych, zgrupowanych w 115 organizacjach narodowych z 88 krajów. Organizatorem tegorocznego Kongresu, pierwszy raz odbywającego się w Polsce, jest Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

W czasie obrad odbędą się trzy konferencje prasowe. Pierwsza z nich w sobotę 31 maja o godzinie 13 w Sali Belvedere Hotelu Sofitel Victoria.
szczegóły:www.kongres.kolkarolnicze.eu

opr. MS, Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.