fbpx
Strona głównaPozostałeŚwiatowe zbiory pszenicy w 2008 r

Światowe zbiory pszenicy w 2008 r

Według specjalistów z International Grains Council, areał uprawy pszenicy na świecie w 2008 r. jest o 5,7 mln ha (2,6%) większy niż rok wcześniej. Rosnące ceny pszenicy spowodowały zwiększenie areału uprawy tego zboża zarówno w Europie, jak i w USA, chociaż ze względu na suszę wzrost ten w Ameryce nie był tak duży, jak wcześniej oceniano. N

W Kanadzie, Rosji i na Ukrainie wzrost powierzchni uprawy będzie znaczący, natomiast w Chinach – niewielki, a w Indiach areał ten zmniejszy się. Jeśli warunki pogodowe w bieżącym roku nie będą skrajnie niekorzystne, zbiory pszenicy osiągną rekordowy poziom 642 mln ton, czyli zwiększą się o 6,6%. Spożycie pszenicy ograniczają, szczególnie w krajach rozwijających się, wysokie ceny tego ziarna.

(Agra Europe 2008, nr 2294, s. M/2)
W.M.

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.