fbpx
Strona głównaPozostałeŚwiatowa produkcja wołowiny będzie mniejsza

Światowa produkcja wołowiny będzie mniejsza

Szacuje się, że światowa produkcja wołowiny i cielęciny w 2009 r. zmniejszy się po raz pierwszy od dziewięciu lat. Spadek ten wyniesie 1%. Produkcja ta zmniejszy się w krajach Unii Europejskiej, Australii i Rosji, natomiast nieco wzrośnie w Brazylii, Chinach i Indiach. N


Wzrost produkcji w Brazylii wyniesie około 190 tys. ton. Wywołują go rosnące możliwości eksportowe, a ograniczają rosnące koszty pasz. W Chinach wzrost produkcji osiągnie blisko 2% i wyniesie ona 6,4 mln ton, mimo że w 2008 roku zmniejszyła się produkcja cieląt na skutek spadającej opłacalności chowu. Produkcja wołowiny w Indiach wzrośnie o 5% osiągając blisko 2,8 mln ton. Powodem tego wzrostu jest rosnące spożycie w kraju. Produkcja wołowiny w Australii zmniejszy się o 1% i wyniesie około 2,1 mln ton. Natomiast w Rosji spadek produkcji osiągnie ponad 2%. Eksport wołowiny z Argentyny wzrośnie o 20% (w 2008 r. zwiększył się on o 25%). Eksport tego mięsa z USA zwiększy się o 10% w wyniku wejścia na rynki azjatyckie.

(Agra Europe 2008, nr 2334, s. M/6) W.M.
foto: Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.