fbpx

Świat rolnictwa przyjedzie do Kielc

500 wystawców z 13 państw, 800 modeli najnowocześniejszych maszyn i urządzeń do prac polowych, 200 modeli ciągników, punkty konsultacyjne dla rolników – to wszystko na 40 tysiącach metrów kwadratowych w halach Targów Kielce. XV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej rozpoczną się 13 marca. Równolegle odbędą się również Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. N

AGROTECH to jedna z największych w Europie, a z pewnością największa w Polsce, impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Klasyfikowana na bardzo wysokiej 4 pozycji w kraju wśród wystaw o największej liczbie zwiedzających, ustępuje miejsca jedynie poznańskiej BUDMIE I FARMIE oraz pokazom lotniczym Air Show, współorganizowanym przez Targi Kielce. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku przyjedzie około 40 tysięcy.

Samasz loteria - baner

Popularność targom zapewniają światowe premiery na polskim rynku, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w polskim rolnictwie, pełna oferta sprzętu dla rolnictwa m.in. prezentowane są wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne w kraju, i specjalistyczny charakter wystawy, sprzyjający bezpośrednim kontaktom rolników i producentów.

Targi 12 marca rozpocznie XIV Konferencja Naukowa pod tytułem Nowe Techniki i Technologie w Rolnictwie Zrównoważonym”, nad którą patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Komitet Techniki Rolniczej PAN.

Równolegle do AGROTECHU odbędą się Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawa ta promuje nowoczesne techniki związane z przemysłem drzewnym. Wystawcy prezentują nie tylko narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, ale i środki ochrony lasu przed szkodnikami, mapy oraz zaawansowane systemy informatyczne. W 2009 roku imprezie towarzyszyć będzie konferencja “Gospodarka leśna a Natura 2000”, podczas której poruszane będą między innymi takie tematy jak Natura 2000 jako wyzwanie etyczne i przyrodnicze XXI wieku oraz rola samorządów w tworzeniu i funkcjonowaniu sieci obszarów Natura 2000.

E.G.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.