fbpx
Strona głównaPozostałeŚwiat rolnictwa przyjedzie do Kielc

Świat rolnictwa przyjedzie do Kielc

500 wystawców z 13 państw, 800 modeli najnowocześniejszych maszyn i urządzeń do prac polowych, 200 modeli ciągników, punkty konsultacyjne dla rolników – to wszystko na 40 tysiącach metrów kwadratowych w halach Targów Kielce. XV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej rozpoczną się 13 marca. Równolegle odbędą się również Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. N

AGROTECH to jedna z największych w Europie, a z pewnością największa w Polsce, impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Klasyfikowana na bardzo wysokiej 4 pozycji w kraju wśród wystaw o największej liczbie zwiedzających, ustępuje miejsca jedynie poznańskiej BUDMIE I FARMIE oraz pokazom lotniczym Air Show, współorganizowanym przez Targi Kielce. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku przyjedzie około 40 tysięcy.

Popularność targom zapewniają światowe premiery na polskim rynku, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w polskim rolnictwie, pełna oferta sprzętu dla rolnictwa m.in. prezentowane są wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne w kraju, i specjalistyczny charakter wystawy, sprzyjający bezpośrednim kontaktom rolników i producentów.

Targi 12 marca rozpocznie XIV Konferencja Naukowa pod tytułem Nowe Techniki i Technologie w Rolnictwie Zrównoważonym”, nad którą patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Komitet Techniki Rolniczej PAN.

Równolegle do AGROTECHU odbędą się Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Wystawa ta promuje nowoczesne techniki związane z przemysłem drzewnym. Wystawcy prezentują nie tylko narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, ale i środki ochrony lasu przed szkodnikami, mapy oraz zaawansowane systemy informatyczne. W 2009 roku imprezie towarzyszyć będzie konferencja “Gospodarka leśna a Natura 2000”, podczas której poruszane będą między innymi takie tematy jak Natura 2000 jako wyzwanie etyczne i przyrodnicze XXI wieku oraz rola samorządów w tworzeniu i funkcjonowaniu sieci obszarów Natura 2000.

E.G.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.