fbpx
Strona głównaWiadomościSusza w rolnictwie - wydłużony termin składania wniosków o pomoc

Susza w rolnictwie – wydłużony termin składania wniosków o pomoc

Do 31 października został wydłużony przez resort rolnictwa termin składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej dla producentów rolnych, w których gospodarstwach wystąpiły szkody spowodowane suszą.

Do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło do tej pory ok. 28,5 tys. wniosków na łączną kwotę ok. 171 mln zł, z czego ok. 15 tys. wniosków na kwotę ponad 102 mln zł dotyczy szkód w uprawach w wysokości co najmniej 70% upraw. Natomiast ponad 13 tys. wniosków na kwotę około 69 mln zł dotyczy szkód w uprawach w wysokości co najmniej 30% i mniej niż 70% upraw.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła już wypłatę pomocy finansowej. 24 września wydano 1160 decyzji przyznających pomoc.

– Łączna wyasygnowana przez rząd kwota pomocy suszowej wynosi 1,5 mld złotych. To największa w naszej historii kwota przeznaczona na pomoc rolnikom, których gospodarstwa poniosły straty w wyniku suszy – informuje Biuro Prasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Źródło: MRiRW

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.