fbpx
Strona głównaFirmy i produktySuper N46 - nawożenie azotowe bez strat

Super N46 – nawożenie azotowe bez strat [video]

Super N46 to nowoczesny, granulowany nawóz azotowy z powłoką inhibitora ureazy NBPT i nośnika MDGE. O nawozie tym opowiedział nam Artur Wieczorek z firmy Agrii.

Powłoka w czasie hydrolizy – rozpuszczania nawozu praktycznie eliminuje straty azotu w wyniku ulatniania amoniaku, które występują w przypadku tradycyjnych nawozów azotowych typu: mocznik, saletra amonowa, saletrzak, utrzymuje azot w formie amidowej dzięki czemu jest on szybko transformowany do systemu korzeni włośnikowych . Tam przechodzi konwersję do formy amonowej wiąże się z kompleksem sorpcyjnym i czeka na pobieranie przez roślinę nie ulegając wymywaniu.

Nawóz, który dzięki innowacyjnemu sposobowi działania jest bardzo szybko dostępny dla roślin, eliminuje straty azotu z aplikowanej dawki, a także nie zakwaszasz gleb (obniżenie pH) z czym mamy do czynienia w przypadku stosowania tradycyjnych nawozów azotowych. Super N46 to jedyny nawóz azotowych dzięki, któremu możemy w uprawach takich jak rzepak ozimy i pszenica ozima pierwszą dawkę azotu zastosować jesienią (październik) dzięki czemu rośliny mają dostęp do azotu w okresach wczesnej wiosny kiedy jeszcze nie ma możliwości technicznych ani prawnych stosowania azotu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.