fbpx
Strona głównaFirmy i produktySumi Agro Poland - nowości i plany

Sumi Agro Poland – nowości i plany

Herbicyd Tonale do ochrony kukurydzy oraz lina specjalistycznych nawozów dolistnych, pod nazwą Topari – to nowości na ten sezon Sumi Agro Poland. W niedalekiej przyszłości firma planuje także wdrożyć na rynek kilka innowacyjnych rozwiązań.

Sumi Agro Poland powiększa w 2022 roku asortyment oferowanych produktów. W portfolio znajdzie się nowość do ochrony kukurydzy przed chwastami – herbicyd Tonale, a także linia nawozów makro- i mikroelementowych Topari, w skład której wejdą 4  produkty: Topari Cynk, Topari Magnez, Topari Rzepak i Burak oraz Topari Horti.

Herbicyd przedwschodowy Tonale w kukurydzy

Preparat Tonale to 3-składnikowy herbicyd do przedwschodowego zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych w uprawie kukurydzy. W produkcji Tonale wykorzystano opatentowaną technologię mikro-kapsułkowania „Microplus”

– Technologia „Microplus” polega na zamknięciu cząsteczek substancji czynnej (w tym przypadku chlomazonu) w polimerowej kapsułce w formulacji CS. Pozostałe substancje czynne czyli: mezotrion oraz terbutylazyna występują w formie zawiesiny (SC). W ten sposób otrzymujemy formulację ZC, czyli zawiesinę z mikrokapsułkami.  Została ona stworzona po to, aby zwiększać skuteczność i długość działania środka. Substancja czynna – chlomazon – jest stopniowo uwalniana z kapsułki, dzięki czemu jest bezpieczniejsza dla rośliny uprawnej. Ponadto zaletą zastosowania mikrokapsułek jest ograniczenie wymywania substancji czynnej w głąb profilu glebowego oraz fakt, że chlomazon nie był dotychczas stosowany w uprawie kukurydzy. Preparat Tonale stosuje się przedwschodowo, w związku z tym jest idealnym dopełnieniem do powschodowego preparatu Click Premium, który został wprowadzony do sprzedaży w 2021 r. – mówi Marta Strzelecka-Berek, kierownik ds. produktów rolniczych Sumi Agro Poland Sp. z o.o.

Nowa linia nawozów mikroelementowych

W bieżącym sezonie Sumi Agro Poland wprowadza również nową linię nawozów makro- i mikroelementowych Topari, w której znajdują się obecnie 4 produkty: Topari Cynk, Topari Magnez, Topari Rzepak i Burak oraz Topari Horti. W przyszłości dołączą do nich kolejne rozwiązania. W produkcji nawozów Topari stosowana jest technologia chelatowania, w której związkiem kompleksującym jest kwas heptaglukonowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu rośliny efektywniej wykorzystują dostarczone składniki pokarmowe. Nawozy z nowej linii są łatwo biodegradowalne, co eliminuje ryzyko kumulowania się składników w glebie i wodach gruntowych Ich. atutem jest certyfikacja pozwalająca na zastosowanie w produkcji ekologicznej.

Plany na przyszłość

Sumi Agro intensywnie pracuje nad rozwojem oraz rejestracją nowych produktów i w najbliższych latach planuje wprowadzić na rynek kolejne nowoczesne rozwiązania.

– Wkrótce do oferty planujemy wprowadzić dwa fungicydy do ochrony upraw ogrodniczych. Pierwszym z nich jest Mevalone zawierający w składzie substancje pochodzenia naturalnego – terpeny. Nowoczesna, opatentowana formulacja zapewnia wysoką skuteczność preparatu przy równoczesnym pełnym bezpieczeństwie dla upraw. Drugim produktem, który zostanie wprowadzony do asortymentu będzie fungicyd biologiczny oparty o szczep bakterii Pseudomonas putida B2017. Dzięki tym produktom będziemy w stanie dostarczyć producentom skuteczne narzędzia do ochrony upraw pozwalające na ograniczenie użycia substancji chemicznych – informuje Urszula Filipecka, dyrektor marketingu Sumi Agro Poland Sp. z o.o.

W niedalekiej przyszłości w ofercie pojawi się także herbicyd oparty o nową (w Polsce) substancję czynną do stosowania w sadach oraz w uprawie ziemniaka, jak również fungicyd na parcha i mączniaka, na bazie substancji czynnej pochodzącej z japońskiego laboratorium.

Jak podaje Sumi Agro Poland, 2021 rok był dla firmy owocny, marka wprowadziła do sprzedaży aż 4 nowe produkty, umocniła swoją pozycję na rynku insektycydowym, gdzie zajmuje obecnie pozycję lidera.

– Jesteśmy dumni, że lata pracy włożonej w rozwój naszych flagowych produktów, przyniosły zamierzony efekt. Wg najnowszych badań jesteśmy liderem rynku insektycydowego w Polsce. Ten tytuł zawdzięczamy wszystkim rolnikom stosującym nasze skuteczne insektycydy – Mospilan 20 SP oraz Inazumę 130 WG. Jak pokazują badania przeprowadzone w minionym roku przez Kynetec, wspomniane insektycydy są najczęściej wybieranymi produktami do stosowania w ochronie rzepaku ozimego oraz w uprawach sadowniczych. Wg badań Kynetec udział rynkowy insektycydów Sumi Agro w uprawie rzepaku wzrósł 2-krotnie na co złożyło się zwiększenie stosowania obu produktów. Każdy z nich ma rejestrację umożliwiającą zwalczenie szerokiego spektrum szkodników w wielu uprawach, co powoduje, że w przypadku produktu Mospilan 20 SP można mówić dodatkowo o wysokiej pozycji na rynku ogrodniczym. Mospilan jest głównym insektycydem stosowanym w  uprawach sadowniczych i jagodowych, a Inazuma systematycznie zyskuje zwolenników stosowania w zbożach. Łącznie z rzepakiem daje to setki tys. ha chronionych przez produkty z portfolio Sumi Agro Poland – mówi Urszula Filipecka.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.