Sukcesy SaMASZ na AGROTECH 2011

Podczas zakończonej właśnie edycji XVII Targów Techniki Rolniczej AGROTECH 2011, firma SaMASZ z Białegostoku została wyróżniona Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za całokształt działań na rzecz postępu technicznego w zakresie produkcji maszyn do zbioru i konserwacji zielonek. Wyróżnienie redakcji AGRO” w Konkursie Maszyna Rolnicza Roku 2011 przyznano za zgrabiarkę 2-karuzelową Z 2-780.”

Firma SaMASZ, założona w 1984 r. należy do grona czołowych polskich i europejskich producentów maszyn rolniczych do zielonek. W ofercie posiada ok. 90 różnych typów maszyn: kosiarek bębnowych, dyskowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, kosiarek bijakowych, kosiarek wysięgnikowych, pługów śnieżnych. Od początku istnienia firmy, wyprodukowano i sprzedano ponad 65 000 kosiarek i kilka tysięcy innych maszyn rolniczych. Eksport obejmuje ponad 30 krajów całego świata, a sieć handlową stanowi 60 firm handlowo-usługowych w Polsce i 50 za granicą. Nowe modele projektuje sześciu konstruktorów. Kontrola jakości wyrobów odbywa się na każdym etapie, poczynając od zakupu materiałów a kończąc na wyrobie gotowym. Wszystkie modele przed wejściem na rynek są testowane na firmowych polach lub u zaprzyjaźnionych rolników z woj. podlaskiego.

Zgrabiarki 2-karuzelowe charakteryzują się wysoką jakością zbioru dzięki zastosowaniu mechanizmu kopiowania wzdłużnego oraz poprzecznego. Każda z dwóch karuzel posiada 11 ramion, na których zamontowane są 4 sprężyste palce grabiące. Model Z 2-780 może zgrabiać ściętą zielonkę z pasa łąki o szerokości od 7,20 do 7,80 m. Maszyna podczas pracy tworzy wałek o szerokości od 1,50 do 2,00 m.

Zaczep skrętny zgrabiarki Z 2-780 pozwala na dobre sterowanie torem zgrabiania, a cięgna na dodatkowe kopiowanie terenu za ciągnikiem. Wał napędowy przenoszący napęd z ciągnika na przekładnie umieszczony jest w środku ramy. Brak dostępu środowiska zewnętrznego (woda, zanieczyszczenia) znacząco wydłuża czas bezawaryjnej pracy. Ramiona z karuzelami są podnoszone hydraulicznie. Zastosowanie sprężyn odciążających pozwala na zmniejszenie nacisku kół wózka na podłoże. Wózek jezdny ma 6 kół, co także znacznie zmniejszyło nacisk maszyny na podłoże. Można też uzyskać dodatkowe zwiększenie odległości ramion od ziemi dzięki zamianie ramion wózka jezdnego, co ma duże znaczenie np. na terenach torfowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności