fbpx

Sukcesy SaMASZ na AGROTECH 2011

Podczas zakończonej właśnie edycji XVII Targów Techniki Rolniczej AGROTECH 2011, firma SaMASZ z Białegostoku została wyróżniona Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za całokształt działań na rzecz postępu technicznego w zakresie produkcji maszyn do zbioru i konserwacji zielonek. Wyróżnienie redakcji AGRO” w Konkursie Maszyna Rolnicza Roku 2011 przyznano za zgrabiarkę 2-karuzelową Z 2-780.”

Firma SaMASZ, założona w 1984 r. należy do grona czołowych polskich i europejskich producentów maszyn rolniczych do zielonek. W ofercie posiada ok. 90 różnych typów maszyn: kosiarek bębnowych, dyskowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, kosiarek bijakowych, kosiarek wysięgnikowych, pługów śnieżnych. Od początku istnienia firmy, wyprodukowano i sprzedano ponad 65 000 kosiarek i kilka tysięcy innych maszyn rolniczych. Eksport obejmuje ponad 30 krajów całego świata, a sieć handlową stanowi 60 firm handlowo-usługowych w Polsce i 50 za granicą. Nowe modele projektuje sześciu konstruktorów. Kontrola jakości wyrobów odbywa się na każdym etapie, poczynając od zakupu materiałów a kończąc na wyrobie gotowym. Wszystkie modele przed wejściem na rynek są testowane na firmowych polach lub u zaprzyjaźnionych rolników z woj. podlaskiego.

Baner Syngenta

Zgrabiarki 2-karuzelowe charakteryzują się wysoką jakością zbioru dzięki zastosowaniu mechanizmu kopiowania wzdłużnego oraz poprzecznego. Każda z dwóch karuzel posiada 11 ramion, na których zamontowane są 4 sprężyste palce grabiące. Model Z 2-780 może zgrabiać ściętą zielonkę z pasa łąki o szerokości od 7,20 do 7,80 m. Maszyna podczas pracy tworzy wałek o szerokości od 1,50 do 2,00 m.

Zaczep skrętny zgrabiarki Z 2-780 pozwala na dobre sterowanie torem zgrabiania, a cięgna na dodatkowe kopiowanie terenu za ciągnikiem. Wał napędowy przenoszący napęd z ciągnika na przekładnie umieszczony jest w środku ramy. Brak dostępu środowiska zewnętrznego (woda, zanieczyszczenia) znacząco wydłuża czas bezawaryjnej pracy. Ramiona z karuzelami są podnoszone hydraulicznie. Zastosowanie sprężyn odciążających pozwala na zmniejszenie nacisku kół wózka na podłoże. Wózek jezdny ma 6 kół, co także znacznie zmniejszyło nacisk maszyny na podłoże. Można też uzyskać dodatkowe zwiększenie odległości ramion od ziemi dzięki zamianie ramion wózka jezdnego, co ma duże znaczenie np. na terenach torfowych.

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Webinarium konopie - baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.