Sukcesy Michelin w rajdzie Dakar

Michelin podsumował udział w 32. edycji rajdu Dakar, która trwała od 1 do 17 stycznia 2010 r. Trasa wiodła przez terytorium Argentyny i Chile,. Sukcesy opon z ludzikiem to trzy pierwsze miejsca dla opon Michelin w klasie motocykli, pierwsze i drugie miejsce w klasie samochodów ciężarowych, oraz dziesiąte zwycięstwo opon BFGoodrich w klasie samochodów.

Start i meta rajdu Dakar 2010 miały miejsce w Buenos Aires, jego długość wyniosła 9000 kilometrów. Najbardziej wymagający odcinek wiódł przez tereny pustyni mglistej Atacama, jednego z najbardziej suchych miejsc na świecie pokrytego kilometrami piaszczystych wydm.

Całe podium dla Michelin w klasie motocykli
Cyril Despers, Pal Ullevalsseter i Francisco Chaleco” Lopez znaleźli się na podium rywalizacji w klasie motocykli. Cała trójka korzystała z opon Michelin Desert opracowanych w technologii MICHELIN Bib-Mousse.
“Zwycięstwo to zasługa całego teamu i świetnej jakości opon Michelin. Wygrałem trzy odcinki, w tym ten najdłuższy – 600 kilometrowy na pustyni Atacama. Atakowałem od samego początku rajdu” – powiedział Cyril Despers.

Pierwsze dwa miejsce dla Michelin w klasie ciężarówek
Opony Michelin XZL 14.00 R 20 i samochody Kamaz zwyciężyły w rajdowej klasie samochodów ciężarowych. Rosjanin Vladimir Chagin zwyciężył w rajdzie po raz szósty wyprzedzając swojego kolegę z zespołu Firdausa Kabirova, zwycięzcę rajdu z 2009 roku.
“Jestem bardzo zadowolony z osiągów opony Michelin ZXL. Rajd był cięższy niż w ubiegłym roku, opony zapewniły mi pewną jazdę na całej trasie” – powiedział Vladimir Chagin.

Dominacja w klasie samochodów
Partnerskie marki BFGoodrich i Volswagen zdominowały pierwszą dziesiątkę rajdu w klasie samochodów. Carlos Sainz, Nasser Al-Attiyah i Mark Miller zajęli pierwsze trzy miejsca, a kierowcy korzystający z opon BFGoodrich All-Terrain+ zajęli pierwsze siedem miejsc. Marka BFGoodrich jest niepokonana w rajdzie od 2002 roku.
“Jestem szczęśliwy. Rajd był bardzo techniczny, poszczególne odcinki były różnorodne i niezwykle ciężkie. Musiałem atakować do samego końca, żeby zwyciężyć” – powiedział Carlos Sainz (VW/BFGoodrich).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności