Sukces poznańskiej Polagry-PREMIERY!

Blisko 40 tysięcy gości (według wstępnych danych na dzień 17.02.2008) odwiedziło odbywające się od 15 – 17 lutego 2008 roku Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra-PREMIERY. To o 100% więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Tak duża frekwencja potwierdza, że zainteresowanie nowościami technologicznymi w branży rolniczej ciągle wzrasta. Decyzją organizatorów, Polagra-Premiery od tego roku będą się odbywać w cyklu dwuletnim.

Otwierając targi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki podkreślił, że Polagra-PREMIERY otwiera sezon imprez wystawienniczych dla branży rolniczej w Polsce.

W czterech pawilonach, na 30 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni swoja ofertę zaprezentowało 300 wystawców i firm reprezentowanych z 12 krajów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się najnowsze produkty – łącznie zobaczyć można było 150 nowości, większość z nich na rynku polskim miała swoją premierę właśnie w Poznaniu. Przez trzy dni na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich gościły maszyny i urządzenia, nasiona i chemia rolnicza najbardziej poszukiwanych przez rolników światowych i polskich marek.

Podczas uroczystej gali targów Polagra-PREMIERY 14 najlepszych produktów nagrodzonych zostało Złotymi Medalami MTP a 3 stoiska najlepiej odzwierciedlające strategię marketingową firmy otrzymały statuetki Acanthus Aureus.

Uzupełnieniem bogatej ekspozycji wystawców był interesujący program wydarzeń, wypełniony seminariami i dyskusjami ekspertów, poruszającymi najbardziej nurtujące polskie rolnictwo problemy. Wśród nich były m.in. VII Forum Producentów Rzepaku, III Forum Producentów Ziemniaka, VII Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy, II Seminarium Akademickie Słoma i trawy na cele energetyczne”, Forum Roślin Energetycznych, konferencja “Problemy rozwoju technicznych środków produkcji rolniczej” oraz seminarium “Bezpieczeństwo pracy w rolnictwie”. Można było również dowiedzieć się jak wybrać optymalny dla posiadanego gospodarstwa kombajn, jaki wybrać system uprawy ścierniska oraz posłuchać prezentacji na temat najnowszych na rynku modeli traktorów.

Następne Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra-PREMIERY odbędą sięod 11 – 14 lutego 2010 roku w Poznaniu.

opr. MS
Wrp.pl
źródło i foto: MTP