fbpx

Sukces Horscha w 2015 roku

Horsch zakończył ubiegły rok z sukcesem – zyski były drugie pod względem wielkości w historii firmy.

W 2015 roku obroty przedsiębiorstwa wyniosły 245,8 mln euro, co w porównaniu z rokiem poprzednim (233 mln euro) stanowi wzrost o 5,6%.

Obecna sytuacja na rynku maszyn rolniczych jest wynikiem warunków klimatycznych, gospodarczych i politycznych panujących w poszczególnych krajach. Udział eksportu w obrotach nadal utrzymuje się na poziomie około 71%. Po Niemczech, pomimo dużych perturbacji, drugim co do wielkości rynkiem HORSCHA pozostaje Francja. O ile w Rosji nastąpiło jedynie lekkie ożywienie, to Ukraina w istotny sposób zwiększyła sprzedaż. Jest to efekt znakomitej pracy dystrybutorów siewników, dzięki którym obroty wzrosły tak bardzo, że rok 2015 okazał się najlepszym rokiem w dotychczasowej historii współpracy firmy Horsch z Ukrainą.

W ostatnich latach sprzedaż maszyn w Polsce utrzymuje się na stałym, dobrym poziomie. Na podobnym poziomie plasuje się sprzedaż w Wielkiej Brytanii, Danii i w krajach skandynawskich. Za nimi na dalszym miejscu sytuują się: Bułgaria, Rumunia, Czechy i Węgry.

Pozostałe rynki zbytu, o których Horsch sądzi, że posiadają duży potencjał, są obecnie w organizacji. Należą do nich Chiny i Brazylia. W tym ostatnim państwie utworzono spółkę córkę. Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej i rynkowej, również Stany Zjednoczone rozwijają swój potencjał sprzedażowy. Należy w tym miejscu wspomnieć, że Horsch LLC rozszerzył w USA swoją ofertę.

Do najlepiej sprzedających się maszyn Horscha nadal należą siewniki, które stanowią 43% całkowitej sprzedaży, za nimi plasują się maszyny uprawowe z 32% sprzedażą oraz dynamicznie rozwijająca się sprzedaż maszyn z rodziny opryskiwaczy z wynikiem 10%. Na pozostałe 15% obrotów firmy składają się oryginalne horschowskie części zamienne.

W ubiegłym roku Horsch ponownie dokonał dużych inwestycji. W zakładzie w Schwandorfie wybudowano nowe centrum szkoleniowe FITZentrum (Farming – Innovation – Training). W postawienie tego kompleksu szkoleniowo-marketingowego zainwestowano około 8 milionów euro. W budynku tym odbędą się również „Dni Praktyczne 2016”. Będzie to impreza podobna rozmiarem do tej z 2014 roku, gdy do AgroVation, gospodarstwa badawczo-rozwojowego w Knezmost, zjechało około 3000 gości z całego świata.

W Centrum Ochrony Roślin Landau, gdzie produkowane są opryskiwacze Leeb, podwojono powierzchnię produkcji. Koszt inwestycji wyniósł około 1,5 mln euro. Najbliższą planowaną inwestycją jest rozbudowa filii w Rosji. Tam także zostanie powiększone istniejące już centrum szkoleniowo-serwisowe o nową halę montażową i lakiernię.

Źródło: Horsch

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.