Stypendium od Horscha

W sobotę 4 czerwca zakończyła się 40. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Dla jednego z finalistów firma Horsch przygotowała miłą niespodziankę – stypendium, dzięki któremu będzie on miał wsparcie w dalszej nauce.

Fundacja Horsch postanowiła przyznać stypendium jednemu z uczestników Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Musiał on spełnić, między innymi, następujące warunki: być finalistą 40. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w jednym z dwóch bloków tematycznych: „produkcja roślinna” lub „mechanizacja rolnictwa” oraz rozpocząć studia wyższe rolnicze w październiku 2016 roku na tym lub podobnym kierunku. Decydującym warunkiem była znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikacyjnym.

Finalistą, któremu udało się zdobyć stypendium od Horscha został Adam Płachta z Zespołu Szkół Rolniczych im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolbórzu, który zajął ósme miejsce na poziomie ogólnopolskim w olimpiadzie w dziedzinie: „Mechanizacja Rolnictwa”. Uczeń nie tylko modernizuje maszyny w gospodarstwie swojego ojca, ale także pomaga sąsiadowi rozwiązywać różne mechaniczne problemy. Jak sam mówi o sobie: „Maszyny rolnicze są moją pasją”. Adam uczył się języka niemieckiego nie tylko w szkole. W trakcie trzymiesięcznej praktyki w gospodarstwie w Dingwoeden w Niemczech szlifował język niemiecki zarówno w wydaniu potocznym, jak i specjalistyczne słownictwo branżowe. W październiku 2016 stypendysta rozpocznie studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku: Inżyniera Systemów Biotechnicznych.

W umowie zawartej z Adamem Płachtą, Fundacja Horsch podkreśliła, że jest zainteresowana osobistym kontaktem z nim w celu udzielania mu fachowej pomocy, jak również umożliwienia podnoszenia kwalifikacji zawodowych, np. poprzez odbycie praktyk w siedzibie firmy HORSCH.

Kolejna już edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych była organizowana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Za: Horsch
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności