fbpx
Strona głównaTechnikaRynek maszynStyczniowa zmiana lidera w sprzedaży nowych ciągników

Styczniowa zmiana lidera w sprzedaży nowych ciągników

W ubiegłym miesiącu zarejestrowano 712 szt. nowych ciągników, czyli o 7 szt. mniej niż w styczniu 2022 roku. Spadek rejestracji w stosunku do stycznia poprzedniego roku to tylko 1%, ale najciekawszym jest fakt zmiany lidera rejestracji.

Jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych w swoim comiesięcznym raporcie, liderem rynku po pierwszym miesiącu 2023 roku jest marka John Deere z 113 rejestracjami. To o 23 szt. więcej niż rok wcześniej. Udziały marki John Deere w styczniu to 15,9%, czyli o 3,4 punktu procentowego więcej niż rok wcześniej.

Marka New Holland z liczbą 112 szt. spada na drugie miejsce, rejestrując o 29 szt. mniej niż w styczniu 2022 roku. Udziały marki New Holland to 15,7%.

Marka Kubota na trzecim miejscu notuje 98 szt. zarejestrowanych maszyn. To tylko o 1 szt. więcej niż  przed rokiem. Udziały tej marki wynoszą 13,8%. Z kolei na czwartym miejscu znajduje się marka Deutz Fahr, której 69 szt. zarejestrowanych ciągników, to o 32 szt. więcej niż przed rokiem. Deutz Fahr osiąga 9,7% udziałów rynkowych.

Pierwszą piątkę zamyka natomiast marka Case IH. 53 rejestracje pozwoliły na osiągnięcie 7,4% udziałów rynkowych.

Jeśli zaś chodzi o liderów w poszczególnych kategoriach mocy to po pierwszym miesiącu nowego roku liderem w najniższych kategoriach mocy do 50 KM jest marka Kubota. W kat. 51-100 KM liderem jest New Holland. Z kolei w kat. 100-140 KM pierwsze miejsce zajmuje marka Deutz Fahr, a w kategorii 141-200 KM –mamy dwóch lliderów: New Holland i John Deere. W kat. powyżej 200 KM liderem jest marka John Deere.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.