fbpx
Strona głównaWiadomościStrażacy ze Staszowa uratowali krowę, która... utknęła w studzience

Strażacy ze Staszowa uratowali krowę, która… utknęła w studzience

W nietypowej akcji brali udział 16 czerwca strażacy z komendy powiatowej w świętokrzyskim Staszowie. Wezwani zostali na pomoc krowie, która wpadła do studzienki kanalizacyjnej na terenie prywatnej posesji w miejscowości Stefanówek.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali krowę znajdującą się w studzience rewizyjnej, na powierzchnię wystawały jedynie kończyny przednie i łeb krowy. Ratownicy niezwłocznie przystąpili do wykonania dostępu do zwierzęcia, polegającego na rozkopaniu ziemi wokół studzienki oraz rozebraniu jej murowanych części. Następnie ratownicy założyli pasy zabezpieczające wokół zwierzęcia i za pomocą siły własnych mięśni wydobyli krowę na powierzchnię – informuje mł. bryg. Jarosław Juszczyk z Komendy Powiatowej PSP w Staszowie.

Po przebadaniu przez lekarza weterynarii krowa, która nie odniosła w tym zdarzeniu praktycznie żadnych obrażeń, została zwrócona właścicielom.

Paweł Palica

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.