Strażacy ze Staszowa uratowali krowę, która… utknęła w studzience

fot. OSP

W nietypowej akcji brali udział 16 czerwca strażacy z komendy powiatowej w świętokrzyskim Staszowie. Wezwani zostali na pomoc krowie, która wpadła do studzienki kanalizacyjnej na terenie prywatnej posesji w miejscowości Stefanówek.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali krowę znajdującą się w studzience rewizyjnej, na powierzchnię wystawały jedynie kończyny przednie i łeb krowy. Ratownicy niezwłocznie przystąpili do wykonania dostępu do zwierzęcia, polegającego na rozkopaniu ziemi wokół studzienki oraz rozebraniu jej murowanych części. Następnie ratownicy założyli pasy zabezpieczające wokół zwierzęcia i za pomocą siły własnych mięśni wydobyli krowę na powierzchnię – informuje mł. bryg. Jarosław Juszczyk z Komendy Powiatowej PSP w Staszowie.

Po przebadaniu przez lekarza weterynarii krowa, która nie odniosła w tym zdarzeniu praktycznie żadnych obrażeń, została zwrócona właścicielom.

Paweł Palica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności