Strażacy walczyli z pożarem prawie dobę, rolnicy potrzebują pomocy

fot. OSP Jasienica

Do znacznych rozmiarów pożaru bel siana i zboża doszło 18 listopada w mazowieckiej miejscowości Jasienica (gmina Tłuszcz).

Jak informują druhowie z remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy, spaleniu uległo około 400 bel siana i słomy, zboże a także hala, w której dobra te były przechowywane. Co gorsza, wszystko było potrzebne do utrzymania zwierząt, które właściciel posesji posiada.

– W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się z prośbą o zaangażowanie i pomoc w zbiórce na rzecz pogorzelców. Zbiórkę będziemy prowadzić do puszek w kilku miejscach naszej miejscowości. Puszki będzie można znaleźć w sklepach, szkole, a strażacy z naszej jednostki będą obecni po każdej Mszy Świętej w niedzielę dnia 05.12.2021 r. Pokażmy ponownie że jesteśmy jedną wspólnotą, że razem możemy więcej i pamiętajmy, Dobro Wraca – przekazał zarząd OSP Jasienica.

W sprawie pomocy dla rolnika z Jasienicy można się także kontaktować telefonicznie (nr 692 860 036) ze strażakami z OSP Chrzęsne.

Akcja gaśnicza trwała około 22 godziny.

Paweł Palica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności