fbpx
Strona głównaSensacjeStrażacy uratowali kurnik. Straty mogły być ogromne

Strażacy uratowali kurnik. Straty mogły być ogromne

Do pożaru sporych rozmiarów kurnika zostali wezwani 5 września wieczorem strażacy z Ostródy i okolic. Na szczęście pojawili się w porę.

Ogień poważnie zagroził fermie w miejscowości Bożęcin. W obiekcie, który stanął w płomieniach, trzymanych było 27 tysięcy kurcząt. Na miejscu szybko pojawiło się jednak 8 zastępów w łącznej liczbie 34 strażaków, a ich działania były na tyle skuteczne, że spaliła się jedynie wyściółka i drzwi kurnika.

– Sam obiekt był dosyć dużych rozmiarów – ok. 80 m długości, 30 m szerokości. Prawdopodobnie do pożaru doszło w wyniku uszkodzenia przewodu gazowego instalacji grzewczej. W wyniku tego pożaru zginęło ok. 500 kurcząt. Straty zostały oszacowane przez nas na ok. 2 tys. zł. Uratowane mienie na ok. 800 tys. zł – mówi, cytowany przez Radio Olsztyn, młodszy brygadier Marcin Wiśniewski z komendy w Ostródzie.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniać będzie policja.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.