Stopniowy powrót do normalności

Zdjęcie: gov.pl/web/mswia/

Dziś w życie wchodzi pierwszy etap łagodzenia obostrzeń związanych z koronawirusem, również dla rolników. Na wsi nie trzeba nosić maseczki przez cały czas. Wystarczy jak rolnik będzie ją miał w miejscach publicznych i gdy kontaktuje się z innymi ludźmi. Ułatwienia dotyczą także kwarantanny.

Od dziś legalnie można wejść do lasu. Więcej osób może też przebywać w sklepie. Kolejne targowiska wznawiają działanie. a to ważne miejsce handlu i zaopatrywania się w środki do produkcji. Choć tu maski są obowiązkowe również dla rolników, to już podczas prac polowych czy w gospodarstwie nie muszą już z nich korzystać. Rząd dla właścicieli gospodarstw złagodził zasady bioochrony. Mniejsze wymagania sanitarne dotyczą rolników przebywających na obowiązkowej kwarantannie. W tym wypadku nie ma konieczności izolacji w domu. Tym bardziej, że prace na roli nie mogą czekać, ale należy ograniczyć swoją aktywność wyłącznie do prowadzenia działalności rolniczej. Ministerstwo Rolnictwa zaś przypomina, że osoby chore nie mogą wytwarzać ani przetwarzać żywności. Wzmożone obostrzenia sanitarne dotyczą rolników w miejscach publicznych, czyli sklepach i na targowiskach.

Opr. ADA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności