fbpx

STEYR Konzept wyróżniony nagrodą w konkursie MUSE Design Awards 2020

STEYR Konzept zdobył prestiżową Platynową Nagrodę w konkursie MUSE Design Awards 2020, na który wpłynęło 3820 propozycji z 50 krajów. Laureat nagrody został stworzony przez zespół składający się z pracowników CNH Industrial Design i STEYR Traktoren przy wsparciu zespołów innowacyjnych z Grupy Agriculture i FPT Industrial.

MUSE Creative i MUSE Design Awards są organizowanymi w skali globalnej konkursami, które mają na celu wyróżnianie nietuzinkowych, kreatywnych projektantów w różnych branży. – Te osoby ze wszech miar ucieleśniają ducha innowacji – stwierdził Kenjo Ong, prezes obu konkursów. – Traktujemy to jako wielki zaszczyt, że możemy wyróżnić twórców STEYR Konzept za ich niesamowite osiągnięcie! Doświadczając takiej kreatywności, człowiekowi pozostaje tylko pochylić głowę.

Samasz loteria - baner

Projektanci stworzyli wizję przyszłości, wychodząc od funkcjonalności każdego elementu, a jednocześnie dbając o oryginalność formy. Począwszy od innowacyjnej konstrukcji zawieszenia aż po nadwozie. Zachowując walory techniczne i wprowadzając płynność linii. Stylistyka stwarza atmosferę jakości i precyzji, a jednocześnie dynamiki. Kluczowe tradycyjne elementy zostały na nowo zinterpretowane w konceptualny sposób – od zewnętrznej struktury białej kabiny aż po asymetryczny grill. Wewnątrz minimalistyczne wzornictwo znalazło wyraz w formie informacji wyświetlanych na przezroczystych ekranach w kabinie, co zapewnia maksymalną widoczność i komfort pracy operatora. Dodatkową wartość wnosi ukierunkowane na klienta wzornictwo, pozwalające zwiększyć wydajność pracy.

STEYR Konzept tworzy fundamenty pod przyszłe generacje ciągników

STEYR Konzept jest kompleksowym studium projektowym ciągnika przyszłości, stworzonym we współpracy z firmą siostrzaną z Grupy CNH Industrial i dostawcą systemów napędowych – FPT Industrial. Inżynierowie z marki STEYR stworzyli STEYR Konzept, łącząc ze sobą w unikatowy sposób innowacyjne technologie w ekologicznym, wydajnym, a przede wszystkim funkcjonalnym ciągniku koncepcyjnym.

Jego sercem jest modularny hybrydowy napęd elektryczny, składający się z silnika spalinowego, generatora i szeregu silników elektrycznych, którymi można sterować indywidualnie i dostarczać energię tam, gdzie jest potrzebna. Opracowany przez Centrum Wzornictwa Grupy CNH Industrial ciągnik koncepcyjny wykorzystuje wysoko wydajny 4-cylindrowy silnik wysokoprężny. Dzięki zastosowanym elementom osiągnięto kompaktowy pojazd o optymalnej optyce. Inteligentnie zaprojektowana konstrukcja pojazdu umożliwia zastosowanie takich rozwiązań jak napęd na 4 koła lub zaawansowane zawieszenie. Dzięki temu przyszli użytkownicy będą mogli skorzystać z wielu udogodnień takich jak wyższy komfort jazdy, większa elastyczność i wyśmienite osiągi przy pracy w polu i poruszaniu się po drogach.

STEYR Konzept wykorzystuje innowacyjną architekturę opracowaną przez zespół innowacyjny firmy FPT Industrial z seryjnym napędem hybrydowym, w którym zastosowano kompaktowy, 4-cylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności skokowej 4,5 litra, pracujący jako generator i wykorzystywany do ładowania akumulatorów zamiast 6-cylindrowego silnika, który zazwyczaj stanowi jednostkę napędową ciągników z tego segmentu. Silnik nie jest sprzężony z kołami, a moc trakcyjną zapewniają cztery niezależne silniki elektryczne zamontowane bezpośrednio w piastach. STEYR Konzept posiada silnik NEF45 o mocy maksymalnej 150 kW, a przy pracy w trybie napędu hybrydowego z doładowaniem moc maksymalna wzrasta do 250 kW. Przy pewnych pracach ciągnik koncepcyjny może osiągnąć o nawet 10% niższe zużycie paliwa w porównaniu z tradycyjnymi maszynami na olej napędowy.

Komunikat prasowy: STEYR

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.