fbpx

Steyr Impuls CVT zyskał szereg nowych funkcjonalności

Gama modelowa Impuls CVT złożona z trzech ciągników o mocy 165-200 KM została zmodernizowana pod względem widoczności, ergonomii i wyglądu, właściwości jezdnych oraz stylu. Udoskonalenia skupiają się na operatorze, mając zapewnić jeszcze większą wydajność produkcyjną.

Modernizacje, które wprowadził producent zostały opracowane w celu dodatkowej poprawy wrażeń z jazdy – zwiększając tym samym wydajność produkcyjną, co z kolei przynosi korzyści również właścicielom maszyn. Pierwszy publiczny pokaz tego ciągnika odbył się na 5 podczas targów Agribex w dniach 08-12 grudnia na Brussels Expo w Belgii.

Samasz loteria - baner

Zmiany rozpoczynają się od całkowitego przeprojektowania strefy wejścia do kabiny, stworzonej w celu zwiększenia ergonomii – łatwiejszego, szybszego i bezpieczniejszego wsiadania i wysiadania z pojazdu. Nowe aluminiowe schodki pasują do stylistyki ciągnika, tak samo jak nowe osłony sprężyn gazowych obojga drzwi oraz tylnej szyby. Ciągnik Impuls CVT obecnie dostarczany jest w standardzie jako wyposażony w dwoje otwieranych drzwi zapewniających wygodę podczas wsiadania z drugiej strony ciągnika.

Obok schodków, pod osłoną stanowiska mycia kryje się dodatkowy zewnętrzny główny przełącznik akumulatora jak również opcjonalne gniazda nagrzewnicy oraz złącze linii sprężonego powietrza, które umożliwiają operatorowi łatwe wykonanie czyszczenia po obu stronach kabiny lub chłodnic. To nowe i przemyślane wzornictwo uzupełnia plakietka z logo Steyr. Wsiadanie i wysiadanie z ciągnika w nocy również stało się bezpieczniejsze i bardziej przyjemne poprzez dodanie wysokowydajnego oświetlenia wejściowego w technologii LED.

Pozostałe nowe funkcjonalności zaprojektowane w celu zwiększenia komfortu operatora obejmują udoskonalone położenie reflektorów roboczych wspomagających wydajność i widoczność końca narzędzia, jak również nowoczesne kierunkowskazy boczne LED, uwydatnione przez światło kierunkowskazów, gdy te są włączone. Obrotowe światła ostrzegawcze w technologii LED, składane – w celu zminimalizowania ryzyka uszkodzenia, dostępne są teraz jako opcja.

W tylnej części ciągnika udoskonalono stabilność oraz mocowanie górnego cięgła, znajduje się tam też teraz wskaźnik położenia, który ułatwia szybkie przymocowanie górnego cięgła oraz sprawdzenie jego pozycji z kabiny. W górnej części tylnych zaworów hydrauliki zewnętrznej znajduje się tylna płyta osłaniająca umożliwiająca rozmieszczenie podłączeń w bardziej ergonomiczny sposób, zapewniający szybsze sprzęganie.

Komfort operatora był kluczowym czynnikiem w pracach nad nowym ciągnikiem Impuls CVT. Powierzchnie wewnątrz kabiny wykonane zostały z nowych materiałów o lepszym spasowaniu i wykończeniu, nowe modele ciągników Impuls CVT to pierwsze ciągniki marki Steyr, które wyposażone są w nową, skórzaną kierownicę klasy premium. Nowa, montowana nisko wycieraczka przedniej szyby pokrywa o 60 proc. więcej powierzchni, ulepszony został również widok do przodu poprzez zamontowanie mniej zakłócającego lusterka wstecznego.

Po prawej stronie operatora znajduje się nowy wspornik na monitor z wbudowaną prowadnicą przewodów oraz dwoma gniazdami USB, zapewniający wygodny montaż i zasilanie monitorów osprzętu oraz innych urządzeń. Instalowany przed dealera zestaw uchwytu na tablet RAM® dostępny jest jako opcja, zaś uchwyt na telefon komórkowy RAM® może być montowany fabrycznie.

Modernizacje w zakresie kontroli jazdy obejmują dźwignię wycieraczki/kierunkowskazów przypominającą tę montowaną w samochodach osobowych oraz udoskonaloną funkcję automatycznego wyłączania kierunkowskazu, zwiększającą bezpieczeństwo na drodze.

Jeśli zaś chodzi o przekładnię to wyróżniającą nową funkcjonalnością najnowszych ciągników Impuls CVT jest możliwość dodatkowej personalizacji ustawień przekładni w celu zapewnienia zupełnie nowych właściwości jezdnych oraz maksymalnej efektywności. Spersonalizowane ustawienia przekładni umożliwiają obecnie operatorowi regulację, zapisywanie oraz przywoływanie pożądanych parametrów zachowania pojazdu, w oparciu o osobiste preferencje i wymogi zastosowania.

Tymczasem sposób prowadzenia oraz parametry ciągnika Impuls CVT zostały dodatkowo udoskonalone w wielu obszarach. Udoskonalenia te obejmują usprawnione przyśpieszanie i zwalnianie, zmodernizowane zachowanie przekładni nawrotnej, lepszą czułość pedału gazu, wprowadzenie funkcji obejścia pedału tempomatu oraz zwiększoną czułość i ulepszone wykrywanie położenia dźwigni Multicontrollera, który może być wykorzystywany do obsługi przekładni CVT.

W nowych ciągnikach dostępna będzie również zaawansowana opcja joysticka z funkcjami biegów P/T przekładni, umożliwiająca operatorowi obsługę kluczowych funkcji oraz urządzeń za pośrednictwem jednego joysticka i przy mniejszej liczbie ruchów ręki.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.