STEWARD 30 WG – ratunek przeciwko stonce kukurydzianej

Podsekretarz stanu Marian Zalewski, z upoważnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podpisał 27 lipca 2010 r. zezwolenie nr R/j-6/2010 na jednorazowe dopuszczenie do obrotu środka ochrony roślin STEWARD 30 WG, z przeznaczeniem do stosowania w uprawie kukurydzy przeciwko zachodniej kukurydzianej stonce korzeniowej Diabrotica virgifera Le Conte.

Środek ten może być stosowany w tym zakresie od 28 lipca 2010 r. do 17 listopada 2010 r. Nadzór nad stosowaniem środka, zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami określonymi w zezwoleniu oraz w etykiecie-instrukcji stosowania, prowadzi Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

STEWARD 30 WG to insektycyd firmy DuPont. Jest to środek owadobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania jaj oraz larw szkodliwych owadów zjadających liście w roślinach sadowniczych i warzywnych. W roślinie działa powierzchniowo. Zawartość substancji biologicznie czynnej: indoksakarb (związek z grupy oksadiazyn) – 30%.

Środek przeznaczony jest do zwalczania jaj oraz larw szkodliwych owadów zjadających liście w roślinach sadowniczych i warzywnych. Środek działa na komórki nerwowe owada, co prowadzi do paraliżu, a następnie do śmierci szkodnika w czasie 24-60 godzin od pobrania środka wraz z pokarmem. Szkodnik przestaje żerować po 2-8 godzinach od zabiegu.
Ze względu na selektywność dla owadów pożytecznych środek jest przydatny w integrowanych programach ochrony roślin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności