fbpx

Stawiam na pasze rzepakowe w żywieniu trzody chlewnej – VIII Ogólnokrajowa konferencja PSPO

Polskie Stowarzyszenia Producentów Oleju zaprasza na konferencję 21 listopada br. Co w programie?

Baner seminaria uprawowe

Konferencja poświęcona jest zagadnieniom stosowania pasz rzepakowych w polskiej hodowli. Celem tegorocznej, VIII edycji, jest budowanie świadomości wśród hodowców trzody chlewnej na temat walorów białkowych komponentów paszowych z rzepaku oraz możliwości ich szerszego zastosowania w gospodarstwach trzodowych.

Program konferencji

Między godziną 9:00, a 10:00 zaplanowana jest rejestracja uczestników.

Baner ener
  • 10:00 – 10:20 – oficjalnie otwarcie z udziałem Mariusza Szeliga, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju, Juliusza Młodeckiego, Prezesa Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych oraz Zbigniewa Stajkowskiego, Wiceprezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej.
  • 10:20 – 10:40 – Aktualna sytuacja na rynku produktów przerobu rzepaku w Polsce i Europie – Adam Stępień, Dyrektor Generalny, PSPO.
  • 10:40 – 11:20 – Jak śruta rzepakowa sprawdza się w mieszankach dla prosiąt i warchlaków – dr hab. Anita Zaworska- Zakrzewska, UP w Poznaniu.
  • 11:20 – 11:50 – Praktyczne i ekonomiczne aspekty stosowania śruty rzepakowej w produkcji świń – dr inż. Tomasz Schwarz, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.
  • 12:30 – 13:00 – Śruta rzepakowa w żywieniu tuczników – wyniki doświadczenia – dr hab. Anita Zaworska- Zakrzewska, UP w Poznaniu.
  • 13:00 – 13:20 – Śruta rzepakowa z perspektywy producenta pasz – dr Arkadiusz Michalak, Wytwórnia Pasz “Lira” Sp. z o.o.
  • Debata. 

Konferencja odbędzie się w Prusimiu (hotel „Olandia”)

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze posty

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.