fbpx
Strona głównaPozostałeStary program, zmienione zasady

Stary program, zmienione zasady

W dniu 29 lutego 2008 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 lutego 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania “Program rolnośrodowiskowy” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.Nowy program rolnośrodowiskowy stanowi kontynuację starego programu, jednak zawiera szereg zmian wynikających z doświadczeń z poprzedniego okresu programowania.

Działanie to jest kontynuacją programu rolnośrodowiskowego, realizowanego jako Działanie 4. “Wspieranie przedsięwzięć rolnośrodowiskowych i poprawy dobrostanu zwierząt” w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004-2006, który cieszy się dużym zainteresowaniem rolników. Mimo tego, że program ten stanowi kontynuację starego działania, zawiera szereg zmian. Należą do nim między innymi rozszerzenie dostępu do programu dla rolników z całego kraju oraz zniesienie ograniczenia w ilości realizowanych pakietów. Nowy program zawiera pakiety rolnośrodowiskowe, będące kontynuacją już funkcjonujących ale zawiera również całkowicie nowe możliwości działań, sprzyjających ochronie przyrody i środowiska obszarów wiejskich.
Termin składania wniosków rolnośrodowiskowych: 15 marca – 15 maja.
Rozporządzenie dostępne jest na stronie internetowej MRiRW w zakładce: PROW 2007-2013/Legislacja/Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 legislacja krajowa, natomiast pozostałe dokumenty dotyczące programu rolnośrodowiskowego – w zakładce: PROW 2007-2013/Wzory wniosków/Działanie “Program rolnośrodowiskowy”.

źródło: ministerstwo rolnictwa

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.