Stary program, zmienione zasady

W dniu 29 lutego 2008 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 lutego 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania “Program rolnośrodowiskowy” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.Nowy program rolnośrodowiskowy stanowi kontynuację starego programu, jednak zawiera szereg zmian wynikających z doświadczeń z poprzedniego okresu programowania.

Działanie to jest kontynuacją programu rolnośrodowiskowego, realizowanego jako Działanie 4. “Wspieranie przedsięwzięć rolnośrodowiskowych i poprawy dobrostanu zwierząt” w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004-2006, który cieszy się dużym zainteresowaniem rolników. Mimo tego, że program ten stanowi kontynuację starego działania, zawiera szereg zmian. Należą do nim między innymi rozszerzenie dostępu do programu dla rolników z całego kraju oraz zniesienie ograniczenia w ilości realizowanych pakietów. Nowy program zawiera pakiety rolnośrodowiskowe, będące kontynuacją już funkcjonujących ale zawiera również całkowicie nowe możliwości działań, sprzyjających ochronie przyrody i środowiska obszarów wiejskich.
Termin składania wniosków rolnośrodowiskowych: 15 marca – 15 maja.
Rozporządzenie dostępne jest na stronie internetowej MRiRW w zakładce: PROW 2007-2013/Legislacja/Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 legislacja krajowa, natomiast pozostałe dokumenty dotyczące programu rolnośrodowiskowego – w zakładce: PROW 2007-2013/Wzory wniosków/Działanie “Program rolnośrodowiskowy”.

źródło: ministerstwo rolnictwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności