Startuje Akademia Bezpiecznej Pracy

Według danych KRUS, rolnictwo jest (obok górnictwa i budownictwa) najbardziej „wypadkową” branżą w Polsce. Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest niewłaściwe użycie maszyn. Dlatego też warto wybrać się na spotkanie w ramach „ Akademii Bezpiecznej Pracy”. Kiedy…?

„Akademia Bezpiecznej Pracy” to cykl spotkań organizowanych przez John Deere, będą się one odbywały od 3 listopada do 12 grudnia 2014 r. w siedzibach dealerów John Deere. Akademia będzie okazją do zdobycia wiedzy i umiejętności, które wpłyną na podwyższenie bezpieczeństwa pracy z użyciem nowoczesnych maszyn rolniczych. Program Akademii przewiduje nie tylko prezentację zasad bezpiecznej pracy, ale także konkretnych opcji w maszynach, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa.

„Oficjalne dane pokazują, że pochwycenie lub uderzenie przez ruchome części maszyn i narzędzi, to jedna z trzech najczęstszych przyczyn wypadków w rolnictwie” – mówi Piotr Dziamski Kierownik Marketingu John Deere Polska. – Choć liczba wypadków systematycznie się zmniejsza, to Polska nadal notuje gorsze wyniki niż wiele krajów Unii, dlatego warto zwracać uwagę na zagadnienia bezpieczeństwa. Stąd pomysł na naszą Akademię” – dodaje.  

W programie zajęć przewidziano, m.in. przedstawienie kluczowych zasad bezpiecznej pracy oraz omówienie opcji wpływających na bezpieczeństwo pracy w maszynach, takich jak najnowsze kombajny W330, ciągniki 6R, czy opryskiwacze rolnicze. Dla każdego uczestnika przewidziano specjalną czapkę John Deere w wersji „Safety”, zapewniającą widoczność po zmroku.

Na Akademię Bezpiecznej Pracy można zapisać się kontaktując się z bezpośrednio z Dealerem John Deere. Dokładny kalendarz spotkań:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności