Stanowisko ministra w sprawie brukselskich propozycji

Minister rolnictwa i rozwoju wsi odniósł się do propozycji przedstawionych w Brukseli podczas posiedzenia Grupy Roboczej.

Zapowiadane od kilku dni, a teraz przedstawione propozycje rekompensat są dla nas niekorzystne – powiedział szef polskiego resortu rolnictwa. – Nie ma naszej zgody na uruchomienie tak małych środków, ani na ich podział na gruszki i jabłka oraz pozostałe – podkreślił minister. Dodając, że – nie ma też zgody na obniżenie stawek o połowę dla rolników niezrzeszonych.

Minister Marek Sawicki przypomniał, że w 2011 roku w związku z kryzysem wywołanym Escherichia coli nie było takiego dzielenia rolników i krajów, a warunki były dla wszystkich jednakowe. Ponadto, przeznaczenie większości środków na jabłka i gruszki jest w tym momencie niewłaściwe, gdyż zbiory tych owoców dopiero się zaczną, a najbardziej palącym problemem są papryka i kapustne

AT za MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności